Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eberspacher B5WSC w Chrysler Voyager 2002 jakie ustawienia climatronic?

08 Paź 2012 17:21 1743 2
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam zamontowane w Chrysler Voyager 3.3 benzyna z 2002 roku ogrzewanie postojowe Eberspacher B5WSC. Ogrzewanie zostało zamontowane przez pierwszego właściciela, w salonie Chrysler, Autotraper w Łodzi. Sterowane jest za pomocą pilota TP5 oraz przyciskiem włączającym w kabinie. Samochód kupiłem z ogrzewaniem niesprawnym, jednakże po wymianie sterownika udało się je uruchomić i na razie wygląda na to, że piec działa bez problemu.

Nie wiem niestety jakie powinny być ustawienia climatronic/wentylacji w samym aucie, żeby dogrzewało kabinę, gdzy auto jest na postoju z wyłaczonym silnikiem. Podczas jednego z pierwszych uruchomień zauważyłem, że pomimo braku kluczyka w stacyjce włączył się panel climatronic'a. Co dziwne włączył się wyświetlając temperaturę w Farenheit'ach (71 stopni), pomimo, że w normalnym trybie wyświetla ją w Celsjuszach (auto jest w wersji europejskiej, ale zdaje się, że bez problemu można zmieniać jednostki).

Spróbowałem nacisnąć różne przyciski na climatronic'u i wydaje mi się, zę po naciśnięciu zmniejszenia temperatury climatronic się wyłączył i od tamej pory nie włącza się po włączeniu ogrzewania postojowego. Czy to jest normalne? Jakie powinny być ustawienia, żeby ogrzewało kabinę? Jak to wszystko powinno działać?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam

Mam zainstalowane takie samoo webasto w pacificy.

Działa dokładnie w opisany sposób.

Chętnie odkupie piec jesli sprzedaż Pana interesuje.

Jeśli chodzi o działanie to należy przed wylaczeniem samochodu pozostawić włączoną klimatyzacje najlepiej z nawiewem na szybe i pół mocy wiatraków.

Następnie rano uruchamiając webasto powinien Pan zobaczyć odpalony panel klimatyzacji w stopniach F z możliwością regulacji wszystkich opcji na panelu klimy.

Szczegóły lub kontakt do osobnika który prawdopodobnie to montował mogę podać na PW

Pozdrawiam RS
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam przepraszam z góry że odgrzewam temat ale nie znalazłem tematu z tym ,posiadam dokładnie wyżej wymienione Webasto u mnie problem dotyczy że piec się załącza i po chwili po 5 minutach gaśnie i na nowo się załącza za 3 razy i gaśnie czuć benzynę co może być przyczyną dodam że też od zakupu Webasto było niesprawne , panel klimatronika też załącza się w farenchajtach jeśli rozwiązali ście swoje problemy to proszę o poradę