Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Fiorino - wymiana podświetlenia panelu sterowania nawiewem

cielesny 08 Paź 2012 18:42 10671 6
  • #1 08 Paź 2012 18:42
    cielesny
    Poziom 8  

Witam, mam problem odnośnie wymiany żarówek znajdujących się pod panelem sterowania nawiewem w Fiacie Fiorino z 2008 roku. Czy może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób mogę się do nich dostać? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

3 6
  • #2 08 Paź 2012 22:07
    kybernetes
    Poziom 39  

Wkręt do panela z nawiewami (tego nad panelem z pokrętłami) jest pod przyciskiem awaryjnych, dalej sobie poradzisz.

4
  • #3 09 Paź 2012 13:35
    cielesny
    Poziom 8  

Faktycznie informacja bardzo przydatna. Zdjąłem tą część obudowy, odkręciłem dwa kolejne wkręty i nadal nie mogę wyjąć tego ustrojstwa :) Czy tam są jeszcze jakieś śruby czy trzeba to siłą wyciągnąć?

2
  • #4 09 Paź 2012 16:07
    kybernetes
    Poziom 39  

Na dole za konsolą dźwigni biegów są dwie śruby.

1
  • #5 10 Paź 2012 14:34
    cielesny
    Poziom 8  

Na samym dole? Nie wiem jak tam się dostać? Co muszę jeszcze ewentualnie zdjąć żeby je odkręcić?
    Fiat Fiorino - wymiana podświetlenia panelu sterowania nawiewem

3
  • Pomocny post
    #6 10 Paź 2012 17:33
    kybernetes
    Poziom 39  

Musisz zdemontować konsole dźwigni biegów: dwie śruby na gorze pod maskownicą z mieszkiem, po jednej śrubie na dole pod osłoną przy pedałach i z drugiej strony i po dwie wyżej pod osłoną kolumny kierownicy i z drugiej strony pod schowkiem. Jak zdejmiesz konsolę to zobaczysz dwie dolne śruby od panela. Wykręcisz je i panel twój.

PS: nikt nie mówił , że będzie lekko...

3
  • #7 10 Paź 2012 23:22
    cielesny
    Poziom 8  

Piękne dzięki za pomoc. Patent makarony mają niezły. Pół samochodu rozebrałem, żeby wymienić dwie durne żaróweczki :)

1