Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows7 - Nie pokazuje żadnej drukarki w aplecie z drukarkami - chociaż drukują

agata23 08 Paź 2012 18:46 8892 4
  • #1 08 Paź 2012 18:46
    agata23
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z Windowsem 7 na stacjonarnym komputerze.
    System był instalowany pół roku temu i wtedy to co teraz nie działa - działało.
    Niestety nie ma żadnych punktów przywracania oprócz jednego sprzed kilku dni - i cofnięcie do tego punktu nic nie daje.
    Komputer użytkował ktoś inny i nie zatroszczył się o punkty przywracania.

Chodzi o to, że w panelu sterowania/aplet z drukarkami - przy próbie otworzenia - wyszukuje może 20 minut i w końcu pokazuje 0 (zero) drukarek.
    Drukarki są jednak zainstalowane - jest ich kilka w tym PDFCreator - wirtualna drukarka - drukowanie do pliku PDF - nie pokazuje żadnej nawet tego PDFCreatora.
    Nie można więc nawet zmienić która drukarka ma być drukarką domyślną.

Drukarki jednak drukują spod programów typu Word czy z Open Officea - widać wszystkie dostępne drukarki.

Jest problem bo nie można otworzyć okienka - z ":właściwościami" drukarki, żeby zobaczyć zadania wydruku i coś ewentualnie usunąć, a także nie ma dostepu do zakładek jakie są na karcie "właściwości" - żeby coś przy drukarce lub wydruku ustawić.

Drukarki to HP dostępne sieciowo po kablu ethernetowym.
    Zainstalowane drukarki są widoczne pod zasobami sieciowymi - tam gdzie są inne komnputery w sieci lub poprzez adres IP typu 192.168.1.120 w przeglądarce - ale to nie są te opcje które są dostępne w "aplecie z drukarkami" na karcie właściwości.

Komputer nie ma bluetooth - wspominam bo były na Forum tematy dotyczące związanej z tym usterki.
    Szukałam dzisiaj na google - ale opisane przypadki różniły się od mojego i mam problem gdzie szukać przyczyny problemu.

Teraz skanuję ten komputer Avastem opcją "z rozruchu" ale nie przypuszczam że znajdzie jakiegoś wirusa.

Może komuś tego typu problem jest znany i mógłby coś podpowiedzieć mimo że google nie pokazał nic dokładnie na ten temat?

0 4
  • #2 08 Paź 2012 19:33
    Błękitny
    Poziom 12  

A odinstalowywałaś sterowniki :?: Mam podobny problem z podłączeniem telefonu do komputera i chyba jedynym rozwiązaniem będzie reinstalacja Win 7 ...

0
  • #3 08 Paź 2012 22:39
    agata23
    Poziom 9  

Może jednak ten problem da się jakoś rozwiązać i zlokalizować przyczynę?

Na innym komputerze z Windows 7 w tym samym miejscu mam:

Code:

panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Urządzenia i drukarki
    Drukarki i faksy (4 - 4 sztuki)
    Drukarka1,Fax,Microsoft XPS Document Writer, PDFCreator

Urządzenia (3 - 3 sztuki)
    KOMP1(ten komputer sam się wyświetla), USB mouse, Monitor DVI

Elementów 7

Na tym komputerze z którym mam problem mam:
    Code:

Elementów 0

I nie wyświetla się tam nawet to:
    Code:

Urządzenia (3)

Czyli sam komputer, myszka i monitor

No a to nie ma związku ze sterownikami do drukarek.

Może ktoś wie z czego mógł wyniknąć ten problem?

0
  • #5 09 Paź 2012 11:05
    agata23
    Poziom 9  

Pomogło mi to rozwiązanie:

Code:
    http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/devices-printers-dont-show/6a21a69b-24c1-4356-9a7e-601afd610110   

Były uszkodzone pliki systemowe Windows 7 i udało się je naprawić tak jak jest napisane w tym linku.

Temat jest rozwiązany.

Dziekuję za "współuczestnictwo" w próbie rozwiązania problemu.

1