Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwercja Mp3 do dźwięku 8 bitowego. Takiego z mario.

08 Paź 2012 19:52 6198 8
  • Poziom 8  
    Witam, chciałbym się zapytać czy jest taki program który konwertuje zwykłe piosenki na dźwięki 8 bitowe. Chodzi mi żeby z jakiejś MP-trójki zrobić takie jak w mario. Wiem, że jest coś takiego bo na necie są niektóre piosenki w jakości 8bit. Więc da się...
  • Poziom 39  
    Pewnie chodzi Ci o wersje MIDI. Nie znam dobrego konwertera mp3 :arrow: MIDI jednak podobno są takie co działają :D
  • Poziom 36  
    Edytor audio, wczytujesz MP3 i zapisujesz jako MP3, 8bit, 8000kHz i masz muzykę jak z C64 ;)
  • Poziom 19  
    Sprawdź sobie pazera free kiedyś było na necie i działało.
  • Poziom 40  
    Dźwięk z Mario i tym podobne jest generowany przez układ/układy o dość ograniczonych możliwościach (jak na dzisiejsze standardy) często wyżyłowanych do granic możliwości i to jest właśnie w tym piękne.
    Konwersja do ośmiu bitów mp3 to dalej nie będzie to.
  • Poziom 38  
    dajkam2 napisał:
    konwertuje zwykłe piosenki na dźwięki 8 bitowe
    dajkam2 napisał:
    takie jak w mario

Dźwięk np. z Mario to nie to samo co normalny dźwięk próbkowany z rozdzielczością 8 bitów...
  • Poziom 28  
    dajkam2 napisał:
    Witam, chciałbym się zapytać czy jest taki program który konwertuje zwykłe piosenki na dźwięki 8 bitowe. Chodzi mi żeby z jakiejś MP-trójki zrobić takie jak w mario. Wiem, że jest coś takiego bo na necie są niektóre piosenki w jakości 8bit. Więc da się...

Sprecyzuj kolego o co Ci chodzi.
    Układ generujący dźwięk w konsolach NES / Pegasus to 5 kanałowy układ wbudowany w procesor (dwa kwadraty, trójkąt, szumy oraz DPCM).

DPCM jest to kanał używany do odtwarzania krótkich próbek dźwiękowych (np. przypominających mowę).

Gdzieś na necie walał się program do konwersji krótkiego pliku WAV do takiej właśnie próbki.

Dźwięki w poniższej `piosence` z konsoli Pegasus/NES właśnie sa odtwarzane przez DPCM

Link
  • Poziom 36  
    Żeby muzyczka brzmiała jak te znane z konsol to musi być ZAPROJEKTOWANA jako 8-bitowa do niskiej jakości dźwięku. Jak się tylko zmniejszy jakość zwykłej mp3 to wyjdzie z tego kupa, a nie klasyczny konsolowy dźwięk. Jak ma być dobrze to wydaje mi się, że niestety trzeba wziąć nuty i przepisać utwór w jakimś programie, zachowując odpowiedni dla konsol standard dźwięku.
  • Poziom 16  
    Jak wyżej, skonwertować, to sobie możesz mp3 do wav :-)

Bierz programy i sam pisz...
    FamiTracker - Coś a'ka kompozytor muzyki znanej z konsoli NES/Pegasus
    OpenMPT - używasz sampli (a te łatwo wydłubać z .mod/.xm/.s3m/.it - plików z samplami szukaj pod kategorią chiptune)
    Raster Music Tracker - Wypas dla maniaków 8-bitowego Atari :-)
    AdLib Tracker II - Tu generalnie wytworzysz niemal każdy rodzaj dźwięku charakterystycznego dla ery 8-bitowców. Pod DOSBOX'em odpal, albo jak masz stary sprzęt lub kartę YMF724 PCI, to bez emulacji dasz radę.