Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

miton sf-9502 - ustawienie anteny satelitarnej orange TV na HotBird 13E

soldiertomek 08 Oct 2012 20:06 11142 3
    soldiertomek
    Level 9  
    Witam

Mam prośbę może ktoś opisać krok po kroku jak ustawić antenę orange tv przy pomocy takiego prostego analogowego miernika sygnału jak miton sf-9502? Instrukcję obługi znam i rozumie. Czy na początku powinienem ustawić największą możliwą wartość sygnału przestawiając antenę w elewacji, a poźniej przestawiac ją w azymucie? Jeśli chodzi on kenwerter to krecić nim dopiero po ustawienu anteny w azymucie i elewacji? Czy ustawienie anteny w elewacji sprowadza sie do ustwienia na podziałce anteny kąta 30,6 stopnia (wartość kąta dla radomia gdzie mieszkam) czy nie powinienem zwracać na to uwagi i przestawiać antenę aż do uzyskania najlepszego sygnału w elewacji?
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    Nic na temat ustawiania anten na forum nie znalazłeś?
    soldiertomek
    Level 9  
    Na pytanie dotyczące konwertera czy bierze on udział w strojeniu anteny, czy i kiedy mam nim obracać nie znalazłem tu odpowiedzi. Pozostałe pytania rzeczywiście moze sa niepotrzebne ale zawsze lubie sie utwierdzić w tym co myślę zwłaszcza że po raz pierwszy próbuje ustawić antenę satelitarną.

Dodano po 23 [minuty]:

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie czytałem gdzieś ze jest taki parametr jak minimalny kąt skrętu przewodu antenowego. Czy zbytnio zagięty kabel może wpłynąć na jakość sygnału.?