Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączone świetlówki mrugają a halogeny palą się jeden za drugim

08 Paź 2012 20:45 2274 13
  • Poziom 9  
    Witajcie

Widziałem już ten temat dot. mrugających żarówek tyle że z 2008 roku i automat podpowiedział żeby może tam nic już nie dopisywać :) więc dodam nowy ale jeśli wolicie żebym przeniósł do starego to poproszę administrację :)

Mam kłopot z oświetleniem. Dopiero co wprowadziliśmy się do nowego mieszkania, świeżo po remoncie i kłopot jest taki że najpierw zauważyłem że halogeny na suficie zbyt często się przepalają jak na mój gust, w ciągu 2 tygodni poszło już 6 (na 230V a nie 12V) a dzisiaj założyłem plafony w korytarzu gdzie są "żarówki energooszczędne" świetlówki. Jeden plafon działa na wyłączniku schodowym, drugi na zwykłym. Obydwa mrugają kiedy są wyłączone. Mam pas startowy w korytarzu. majster który to robił ma być jutro tylko wiem już, że nie radzi sobie z tym bo ostatni jego klient przyznał mi się, że u niego jest to samo tyle że w sypialni więc ma niezły koszmar.

U mnie wyłączniki nie mają "światełek", są raczej zwyczajne.

Kiedy na korytarzu wisiała zwykła żarówka na na kablu czyli tradycyjnie remontowo nie było z tym problemu.

To tyle o świetlówkach. Wracając do przepalających się halogenów to i tak zamierzałem wymienić je wszystkie na ledy zanim podłączą nam liczniki, obecnie płaci developer bo mam ich sporo sporej mocy więc zamiast zapłacić energetyce wolę kupić ledy. Kilka już mam w suficie i zastanawia mnie tylko czy one też będą się tak palić jak halogeny? oby nie bo cena mnie zabije :]

macie pomysł co powinienem kazać mu sprawdzić w pierwszej kolejności?
  • Poziom 32  
    raf_wawa napisał:
    majster który to robił ma być jutro tylko wiem już, że nie radzi sobie z tym bo ostatni jego klient przyznał mi się, że u niego jest to samo tyle że w sypialni więc ma niezły koszmar.

"fachofiec " najprawdopodobniej w wyłącznikach do świetlówek przerywa tor N a nie fazę.
  • Poziom 9  
    jacur: to mam mu powiedzieć? a jakiej odpowiedzi się spodziewać i czym kontrować? :)

Dodano po 5 [minuty]:

aktulizacja: w trakcie szukania na forum czyli jakieś 20 min jedna przestała mrugać, mruga więc już tylko jedna, co jakieś 4 sek bardzo słaby błysk.
  • Poziom 38  
    Witam
    Świętą racje masz.
    Dziwię się że jeszcze są tacy fachowcy co tak łaczą wyłączniki.
  • Poziom 9  
    czyli źle są połączone wyłączniki schodowe tak?
    a kwestia przepalających się halogenów? one są na zwykłych, nie na schodowych.
  • Specjalista elektryk
    Witam.

Nie rozumiem, dlaczego się dziwisz, kolego nikusert
    Tu jest tylko i wyłącznie wina klienta, kolegi raf_wawa
    Wziął paproka, teraz musi wziąć fachowca, i zapłacić drugi raz lub ... zapłatę potrącić "majstrowi".
  • Poziom 38  
    Dziwię się i nie że takie paproki mają zatrudnienie,ale nie tak dawno widziałem instalację w nowym budynku,obraz nędzy i rozpaczy.Instalacja w puszkach,przewody upchane na siłę i byle jak,i skręcone do kupy kleszczami,zawinęte taśmą izolacyjną
  • Poziom 9  
    Chociaż to nie na temat to powiem, że gość był z polecenia więc raczej jako laik nie miałem możliwości zarzucić mu że coś źle robi, reszta roboty jest na 4+ w skali do 6, oceniona przez kilka osób które się na tym znają, wyszedł tylko zonk z tą elektryką. Ale to nie jest temat rozmowy, chcę wiedzieć co mam mu kazać sprawdzić, poprawić, naprawić i oczywiście na swój koszt skoro spaprał. Jeśli się nie podejmie z jakiejkolwiek przyczyny to mam w rodzinie dobrego elektryka i go ściągnę ale wolałbym aby naprawił to ten który to źle zrobił bo inaczej po łapach nie mam jak mu dać. więc z waszą pomocą mam nadzieje że dostanie nauczkę a może i naukę i innym już tak nie nawali.

Dodano po 3 [minuty]:

mrrudzin napisał:
    warto byłoby pomierzyć napięcię jakim te halogeny są zasilane...
    o to poproszę go w pierwszej kolejności
    mrrudzin napisał:

Czy używasz jakiś najtańszych nonameów czy firmowych halogenów?

szczerze to nie pamiętam, kupiłem w LM. Pakowane po 6 szt z żarówkami w cenie, ale nie brałem najtańszych więc chyba nie są najgorsze. [/quote]
    mrrudzin napisał:
    próbowałeś włożyć halogen z innej serii (innej firmy itp).

jak na razie założyłem ledowe żarówki i zobaczę jak długo pochodzą
  • Poziom 32  
    raf_wawa napisał:
    chcę wiedzieć co mam mu kazać sprawdzić, poprawić, naprawić i oczywiście na swój koszt skoro spaprał.

Ma usunąć mrygałke na świetlówkach. i niech robi aż zrobi.
  • Poziom 9  
    nikusert napisał:
    Dziwię się i nie że takie paproki mają zatrudnienie
    mają bo najwyraźniej gdzieś się spisali wystarczająco dobrze, jak na razie to spaprał tylko podłączenie tych żarówek, mam nadzieję, że nic więcej nie wyjdzie :) ale tak to jest jak się bierze kombajn do wszystkiego a nie do każdej usługi osobnych fachowców, tyle tylko, że inaczej w miesiąc mieszkania bym nie wykończył a presja była i wyszło jak zawsze

Dodano po 1 [minuty]:

jacur napisał:
    raf_wawa napisał:
    chcę wiedzieć co mam mu kazać sprawdzić, poprawić, naprawić i oczywiście na swój koszt skoro spaprał.

Ma usunąć mrygałke na świetlówkach. i niech robi aż zrobi.

no to doszliśmy do takich samych wniosków :]
  • Specjalista elektryk
    Wnioski błędne, kolego raf_wawa.
    Trzeba wykonać tę instalację, by była nie tylko funkcjonalna, ale i bezpieczna dla użytkowników,
    co należy udowodnić stosownymi pomiarami, wystawić (minimum) oświadczenie o stanie technicznym i dać gwarancję.
  • Poziom 38  
    To co napisał kolega wcześniej
    "fachofiec " najprawdopodobniej w wyłącznikach do świetlówek przerywa tor N a nie fazę.[/quote],natomiast co do palących się halogenów,to zależy jakiej masz mocy,i w jakiej cenie.Te tanie to palą się dość często.Tak jest podobnie z żarówkami halogenowymi liniowymi.
  • Poziom 36  
    Panowie, ale o czym ta dyskusja jak autor sam przyznał, że "elektrykę" robił malarzo-płytkarz.
    I to by było tyle w temacie.