Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny - jaki wybrać?

08 Paź 2012 20:56 2022 7
 • Poziom 19  
  Witam, piszę w imieniu mojego znajomego.
  Cytat:

  Proszę o pomoc w wyborze internetu mobilnego.
  Mieszkam w domu, gdzie zasięg telefonu komórkowego jest tylko w kilku miejscach (T-mobile).
  Chciałbym posiadać w domu WIFI żeby można było korzystać z dwóch komputerów i telewizora, który będzie docelowo podłączony przez kabel.
  Pytanie moje jest następujące, jaki modem wybrać i dlaczego?
  Jaki router kupić żeby wszystko ze sobą współgrało i jaką antenę do niego dobrać bo na pewno będzie trzeba to zrobić. Gdyż tak jak wspomniałem zasięg jest tragiczny.
  Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.
 • Poziom 33  
  Niech popatrzy na ofertę cyfrowego polsatu. Mają routery, modemy i zewnętrzne anteny. Chyba że idzie w zaparte z T-mobile :P
 • Poziom 1  
  Sprawdź sieć aero2 na stronie http://www.aero2.pl/bdi.html lub napisz do BOK-u z pytaniem o pokrycie swojej okolicy. A później modem na USB + router z obsługą modemu. Na allegro zestaw wyniesie cię około 300 pln.
 • Poziom 33  
  Aero2 umożliwia dostęp do sieci za darmo z prędkością do 0,5Mbps do końca 2014 - warto wiedzieć.
 • Poziom 33  
  plejaz napisał:
  Mówi, że nie chce aero.
  Uparł się na t-mobile.
  Ktoś doradził mu ten router: TP-LINK MR3420, rozumiem, że w miejsce usb wpina modem, a co z anteną zewnętrzną? Jeśli kupi się się taką na przedłużaczu "antena do okólna" to jak ją podłączyć - chyba że do tego przewidziana jest inna?
  Musi mieć modem przystosowany do podłączenia anteny zewnętrznej.
 • Poziom 11  
  Przy wyborze internetu mobilnego polecam koledze najpierw sprawdzić czy jakiś z krajowych operatorów umożliwia wzięcie internetu na okres próbny. Mowa tutaj o umowie, którą można po kilku dniach zerwać, bez większych kosztów: około 10zł za tydzień testowania zasięgu. Swego czasu takie możliwości dawał PLAY i ORANGE. Stanowczo odradzam opieranie się na mapkach zasięgu tej usługi na stronach www operatorów - dane te często są przekłamane i niekiedy źle oceniają rzeczywiste warunki.

  Poza tym nie zawsze maksymalny zasięg w telefonie oznacza, że będzie dobry zasięg w modemie. Proszę zwrócić na to uwagę, gdyż można się rozczarować gdy po podpisaniu umowy na dwa lata okaże się, że usługa nie działa wcale lub działa bardzo niezadowalająco...