Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wysokie mieszkanie w kamienicy a piece akumulacyjne.

08 Paź 2012 22:12 1821 3
  • Poziom 2  
    Jest to mój pierwszy post na forum, wiec wypada się przywitać.
    Witam!
    Otóż problem jak w temacie mieszkam w mieszkaniu 50m² w kamienicy.Jest to jeden pokój 32m² oraz kuchnia 12m² (łazienka może być ogrzewana inaczej) w pokoju antresola wys 4m kuchnia wys 3m.Próbowałem ogrzać mieszkanie na wiele sposobów było gazowe, olejaki, jest węgiel i wciąż ciepło nie jest.Okna i drzwi są nowe, w piecu mogę palić cały dzień do późna w nocy a rano i tak czasem para leci z ust (sic!).
    Proszę o jakieś rady odnośnie piecy akumulacyjnych - jaka moc przy tej kubaturze (myślę o 2 sztukach), czy warto inwestować w droższe dynamiczne, czy wystarczą tańsze statyczne, czy jest sens kupować używane?
    Coś wyczytałem także że do statycznych potrzeba sterownika a do dynamicznych niekoniecznie.Wiem również że jest duża rozbieżność cenowa, z czego wynika jeśli mają taką samą moc? W domu nie oczekuję tropików chciałbym żeby było koło 19 stopni.Ogólne zasady działania pieca znam nie wiem tylko czy prawdą jest że powyżej 3KW trzeba zakładać siłę.
    Może Pani MARGO przeczyta tego posta bo widziałem że szalenie obeznana w temacie.

Z góry dziekuje wszystkim skorym do pomocy.
  • Poziom 34  
    Napewno piece akumulacyjne dadzą mniej ciepła niż węgiel czy gaz. Powyżej 3kW trzeba zasilania trójfazowego (właściwie to powyżej 3,5 kW, gdyż 16A to nieco ponad 3,5kW a zasilanie jednofazowe może być do 16A - taką wytrzymalość mają gniazdka). Prawdą jest, że jak jest wysokie wnętrze, to on nóg będzie zimno a pod sufitem - piekarnik (zawsze ciepło idzie do góry) więc komfort daje tylk podłogówka (zresztą w każdym wnętrzu jest ona najlepsza, gdyż eliminuje zimne nogi).
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W przypadku pieców akumulacyjnych najlepiej załatwić sobie tz. drugą taryfę będzie taniej.Pisałeś że ogrzewałeś węglem to może jesteś posiadaczem pieców kaflowych to można je przerobić łatwo na piec akumulacyjny.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Produkuje się wkłady elektryczne do pieców kaflowych, które mają zastąpić węgiel. Rzecz w tym, że taki wkład, by naprawdę zastąpił węgiel, musiałby mieć bardzo dużą moc (krakowska Elektrotermia robi takie wkłady do 5,4kW - węglem można uzyskać jeszcze więcej ciepła). Na ogół spotyka się słabsze wkłady montowane w piecach kaflowych (zwykle ok. 3kW, czasem 4,5kW). Jeśli jest się zainteresowanym czymś takim, to polecam kontakt z Elektrotermią - producentem takich wkładów (oraz pieców akumulacyjnych i innych grzejników elektrycznych).