Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile kabli koncentrycznych pod TV DVB-T i Telewizję cyftową

08 Paź 2012 23:30 4569 6
  • Poziom 16  
    Witam,

Remontuje domek, zrobiłem już instalację SAT, do masztu wyprowadziłem dwa kable Triset 113, tylko czy to wystarczy żeby korzystać z możliwości TV cyfrowej (konwerter TWIN), oraz czasami (lub na innych TV) oglądać kanały w TV naziemnej. Myślałem że dwa kable mi wystarczą, ale teraz mam wątpliwości. Na tym etapie remontu jeszcze mógłbym dołożyć 3 koncentryk. Proszę o pomoc
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    Dołóż ten trzeci do DVBT.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 16  
    andrefff napisał:
    Dołóż ten trzeci do DVBT.

Ok dzięki, to można zamknąć.
  • Poziom 20  
    Ja bym jeszcze (ponieważ robisz remont) dołożył co nieco. Wiem, że może odbiegam od tematu, ale...

Poniewaz już w tej chwili masz TWINa, to zakładam, że:
    Opcja 1:
    Wszystkie przewody idą od anten do tego samego punktu końcowego (Dekoder SAT PVR + TV/Dekoder z DVB-T). Tu wszystko jes ok, ale właśnie... Czy w przyszłości nie bedziesz chciał mieć dodatkowego dekodera SAT do multirooma? Wtedy zrobi się problem jak dociągnąć kable? Może lepiej dołożyc około 100 - 250zł na etapie obecnym i schować zestaw kabli w ścianach? Mam na mysli kolejne 2 SAT do innego pomieszczenia
    Opcja 2:
    Ponieważ piszesz, że masz więcej niż 1Tv, to możesz mieć więcej niż 1 dekoder SAT. Może w przyszłości pojawi Ci się chęć posiadania PVRa, więc wygodnie byłoby posiadać więcej niż 1 kabel SAT w każdym interesującym nas punkcie.
    Propozycja taka sama jak wczesniej.

Oczywiście jeśli nie planujesz, to moj wywód jest tu zbędny i w całości popieram kolegę andrefff.
    Mam jeszcze pytanie jak masz zamiar rozprowadzić sygnał DVB-T po mieszkaniu? Gniazdami przelotowymi czy może rozgałęźnik o odpowiedniej ilości wyjść o identycznym tłumieniu każde gdzieś na strychu i po jednym kablu do kazdego TV z DVB-T i analoga?
  • Poziom 16  
    stolarek_1988 napisał:
    Ja bym jeszcze (ponieważ robisz remont) dołożył co nieco. Wiem, że może odbiegam od tematu, ale...

Poniewaz już w tej chwili masz TWINa, to zakładam, że:
    Opcja 1:
    Wszystkie przewody idą od anten do tego samego punktu końcowego (Dekoder SAT PVR + TV/Dekoder z DVB-T). Tu wszystko jes ok, ale właśnie... Czy w przyszłości nie bedziesz chciał mieć dodatkowego dekodera SAT do multirooma? Wtedy zrobi się problem jak dociągnąć kable? Może lepiej dołożyc około 100 - 250zł na etapie obecnym i schować zestaw kabli w ścianach? Mam na mysli kolejne 2 SAT do innego pomieszczenia
    Opcja 2:
    Ponieważ piszesz, że masz więcej niż 1Tv, to możesz mieć więcej niż 1 dekoder SAT. Może w przyszłości pojawi Ci się chęć posiadania PVRa, więc wygodnie byłoby posiadać więcej niż 1 kabel SAT w każdym interesującym nas punkcie.
    Propozycja taka sama jak wczesniej.

Oczywiście jeśli nie planujesz, to moj wywód jest tu zbędny i w całości popieram kolegę andrefff.
    Mam jeszcze pytanie jak masz zamiar rozprowadzić sygnał DVB-T po mieszkaniu? Gniazdami przelotowymi czy może rozgałęźnik o odpowiedniej ilości wyjść o identycznym tłumieniu każde gdzieś na strychu i po jednym kablu do kazdego TV z DVB-T i analoga?

W tej chwili nic nie mam :), wszystkie kable z masztu na razie wyprowadzę do jednego punktu w domku, a z tego miejsca będę dalej rozdzielał na spokojnie, bo nie wiem dokładnie jeszcze gdzie co będzie. Na pewno będę chciał mieć możliwość nagrywania z telewizji cyfrowej, multirooma i TV naziemną. Nic więcej. To wypuszczę 4 kable, więcej anten nie chcę, jak już to przejdę do innej tv cyfrowej.
  • Poziom 20  
    To wypuść 5 (4 są do TV SAT). Już tłumaczę. 3 są obecnie niczym nadzwyczajnym (mam na mysli SAT). W chwili obecnej masz w eNce PVR + dekoder zwykły (tu łaczyć je trzeba kablem sieciowym między sobą). W takiej konfiguracji potrzebujesz jeszcze we wnętrzu dołożyć kabelek sieciowy między pomieszczeniami z dekoderami. Konfiguracja kabli antenowych to 2 do PVRa i 1 do białego dekodera.
    W przypadky Cyfry + masz 2 karty lub splitter (ja mam akurat bezprzewodowy, więc nie potrzeba kabli), ale o ile wiem dekodery dodatkowe to ostatnio są PVRy, chyba że mają też dekodery bez dysku na uzyczenie, co przeoczylem. Tak czy inaczej najlepiej wg mnie połozyć od anteny satelitarnej po 2 przewody na punkt.
    Polsat, ma dekoder PVR jako opcję dekodera głownego, a dodatkowy jest tylko jednogłowicowy, czyli również wystarczają 3 przewody SAT.
    DVB-T rozumiem, że rozdzielisz na strychu.
    Masz jeszcze opcję multiswitch :)

Życzę powodzenia
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    stolarek_1988 napisał:
    To wypuść 5 (4 są do TV SAT).

To już namieszam do końca.

6 sztuk kabli :

4 SAT
    1 DVB-T i R
    1 do innych zastosowań np. antena bazowa na pasmo CB lub Internet bezprzewodowy

Pozdrawiam.