Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sound blaster x-fi titanium hd - jak połaczyc fizycznie z logitech z-5500

misiofazi 08 Paź 2012 23:30 4338 5
  • #1 08 Paź 2012 23:30
    misiofazi
    Poziom 2  

Witam
    Przeszukiwałem forum znalazłem wiele podobnych tematów ale żaden nie poruszałtej kwestii:
    Właśnie zakupiłem kartę muzyczną sound blaster x-fi titanium hd. Posiadam głośniki logitech z-5500.

Pytanie brzmi jak podłączyć to razem. karta posiada 4 złącza cyfrowe i 2 analogowe
    natomiast głośniki posiadają 3 analogi + digital COAX + złącze optyczne

Wcześniej posiadałem kartę CREATIVE Sound Blaster X-Fi FATALITY PRO i wszystko smigało na 3 jack-ach w trybie 5.1

Natomiast w SB XFI Titanium HD taki układ nie przejdzie.
    Czy mogę to podpiąć 1 kablem typu: Cinch (RCA), Coaxial i to załatwia sprawę wszystko działa w 5.1 czy sprawa bardziej się komplikuje?

0 5
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2012 00:41
    PeteSh
    Poziom 30  

misiofazi napisał:
    Czy mogę to podpiąć 1 kablem typu: Cinch (RCA), Coaxial i to załatwia sprawę wszystko działa w 5.1

Dokładnie tak. Dodatkowo wykorzystasz dekoder wbudowany w Z5500, bo do tej pory zajmowała się tym dźwiękówka w komputerze (w układzie 3 x Mini Jack Stereo).

0
  • #3 09 Paź 2012 01:09
    misiofazi
    Poziom 2  

Aha czyli kupuje 1 kabelek i po problemie :) wiec pozostałe wtyki mogę podpiąć inne urządzenia i będą działać w 5.1 np kino domowe itd.
    Takie pytanko odnośnie samego przewodu będzie on miał długość 1,5-2m czy ma znaczenie czy to będzie kabel za 20 zł czy za 160zł i w górę ;) bo widziałem nawet kable po 1500 zł za metr. Warto dopłacać czy te drogie przewody są tylko dla audiofilskich "zboczeńców" ;)

0
  • Pomocny post
    #4 09 Paź 2012 01:32
    PeteSh
    Poziom 30  

Nie warto. To kabel cyfrowy, więc są tylko dwie możliwości: działa albo nie działa. Nie ma lepiej lub gorzej.

0
  • #5 01 Sty 2014 13:48
    bibik
    Poziom 9  

witam zakupiłem ta kartę ,przedtem miałem xfi
    chciałem połączyć ze starymi głośnikami za pomocą kabla z 3 wtykami jeden czarny drugi zielony i pomarańczowy
    czy jest to możliwe bo widze tak tylko 2 wejcia linowe a co mam zrobic z tą tzreciąkoncówka?
    docelowo pójdzie po optyku jak zakupie nowe głosniki
    serdecznie proszę o poradę bo stoję jak głupi z tymi trzema kabelkami do dwu wejść pozdrawiam

0
  • #6 05 Sty 2014 16:39
    Lukson
    Poziom 32  

Głupotą jest kupowanie takiej karty i łączenie jej kablem optycznym. Identycznie zagra integra. To raz.

Dwa, totalną głupotą jest kupowanie rozbudowanej karty STEREO do zestawu 5.1 i łączenie jej chińskimi przejściówkami po to, żeby uzyskać sygnał wejściowy na wszystkich kanałach.
    Równie dobrze można przełączyć panel w tryb Music albo Movie i reszta głośników będzie wypełniania.

0