Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit 2.4 tddi - duże spalanie paliwa jaka przyczyna

08 Oct 2012 23:53 8469 8
  • Level 9  
    Witam!!!

Posiadam Forda Transita 2.4 tddi 125km 92 kw od pewnego już czasu pali ponad wszelkie normy, kiedyś palił do 12l/100km przy pełnym ładunku a teraz pali nawet do 25l/100km jaka tego przyczyna dodam jeszcze że rano i w ciągu dnia zapala bez problemu pracuje równo bez zarzutów. Jak sprawdzić czy faktycznie ma 125km czy czasem nie 90 może jakiś kod silnika????

Pomocy

Pozdrawiam
  • Moderator on vacation ...
    Co do sprawdzenia mocy, to trzeba pojechać na hamownię. Nie sądzę, aby to auto tyle paliło (raczej niemożliwe). Radzę najpierw sprawdzić czy po prostu nie gubisz paliwa (zasilanie jak i powrót/przelewy do sprawdzenia), albo ktoś Cię po prostu oszukuje...
  • Level 9  
    Nie nikt nie oszukuje, ponieważ poruszam się tym samochodem osobiście gdy go głaskam czyli jadę delikatnie to tak około 20l, nie kopci tylko tyle co musi więc szukam przyczyny,kiedyś palił 12l a przy silnym wietrze maks 15l
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdzić opory toczenia, jedyna możliwość powstania tak dużego apetytu na paliwo. Sprawdzić wycieki. Lokalizować usterkę szybko, bo grozi wypaleniem dziury w tłoku, jeśli jednak tak leje.
  • Level 27  
    zeimp wrote:
    Nie sądzę, aby to auto tyle paliło (raczej niemożliwe).
    Też tak uważam... Przy takim skoku zużycia dymiłby na czarno jak pancernik na wojnie. Przy mocno lejących wtryskach rzęchotałby bardzo głośno. Najgorszy wariant - Transit 2,4 na bliźniakach z kontenerem pali ok. 16 litrów. Chyba że zacząłeś jeździć autostradą z pedałem w podłodze cały czas - ale też by tyle nie wziął.

Albo gubisz paliwo, albo ktoś cię oszukuje. Ja już miałem sytuację, że zatankowałem do Transita 115 litrów przy pojemności zbiornika 80l. I to było na tzw dobrej, markowej stacji. Nawet miałem fakturę - i mimo to nie uwzględnili reklamacji.

Jeżeli jednak rzeczywiście tyle bierze - to wtryskiwacze na stół...
  • Level 23  
    Sprawdź ciśnienie doładowania(turbo) miałem taki przypadek w 1.6TD. Turbo pompowało tylko 0.1 bar. Silnik spalał 10l na 100km po wymianie turbo 6l
  • User removed account  
  • Level 9  
    Niema Plam pod samochodem turbina była wymieniana 200tyś temu, a jak sprawdzić ciśnienie doładowania turbiny, prędkości jakie rozwijam to maks 110km/h
  • Level 23  
    Aby zmierzyć ciśnienie doładowania turbo, potrzebny Ci będzie ciśnieniomierz do takowych pomiarów, można go kupić w większości sklepów motoryzacyjnych,lub porzyczyć, jeszcze jedna opcja, jechać do mechanika aby on sprawdził ciśnienie, jeśli zdecydujesz się sam bawić , to mając już zegar , trzeba wpiąć się nim w przewód pomiędzy turbo a kolektorem ssącym, powinno być miejsce do tego typu pomiarów(zaślepiony otwór lub gumowy wężyk) po podłączeniu zagara odpal silnik (powinien być wcześniej rozgrzamy) i stopniowo zwiększaj obroty, obserwując w tym samym czasie zegar, wartości powinny być od 0.5 do 0.7 bara . Jeśli ciśnienie jest mniejsze trzeba szukać przyczyny w samym turbo, lub w zaworze spustowym który znajduje się w turbo. Pisz o postępach. POZDRAWIAM.