Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana sygnału - Zamiana sygnału cyfrowego na analogowy

09 Paź 2012 11:41 5586 8
  • Poziom 9  
    Jak użytkować nadal analogowe magnetowidy, kiedy gwałtownie kończy się wysyłanie sygnału analogowego?!
    Czy jest możliwość zamiany sygnału cyfrowego na analogowy?
  • Poziom 9  
    ed-q napisał:
    Jak użytkować nadal analogowe magnetowidy, kiedy gwałtownie kończy się wysyłanie sygnału analogowego?!
    Czy jest możliwość zamiany sygnału cyfrowego na analogowy?

Jak słusznie zauważył sbartos, istnieje coś takiego, jak
    Cytat:
    dekoder stb
    i większość z nich potrafi wydobyć z siebie sygnał analogowy.

Moje wypowiedź będzie może nieco nie na temat, ale chciałbym zwrócić Twoją uwagę na istotny szczegół, zadając całkiem rozsądne pytanie: PO CO (poza odtwarzaniem archiwum) użytkować analogowe magnetowidy? One zapisują zawsze z pogorszeniem jakości na gigantycznych, ciężkich i niewygodnych kasetach, tymczasem większość dekoderów STB potrafi zapisać materiał wideo na nierzadko maleńkich urządzeniach USB (pendrive, czytnik kart, dysk twardy) bez utraty jakości.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za informację.
    A teraz kilka wyjaśnień.
    Od bardzo wielu lat używam(nie sam) 3 (doskonałe!) magnetowidy do nagrywania rozmaitych programów, aby oglądać je w wolnym czasie i bez kretyńskich reklam!
    Dodam, że z nagranych kaset korzystają także inni (starsi) ludzie poza moim mieszkaniem.
    Obecnie jestem „podłączony” do „kablówki” (TV, internet, telefon), która coraz więcej kanałów przerzuca do cyfrówki - stąd moje pytanie.
    Rozumując bowiem logicznie: skoro można „zamienić” sygnał analogowy na cyfrowy, to chyba czynność odwrotna jest również możliwa!
    Byłbym wdzięczny za ewentualnie kilka „łopatologicznych” porad w tym względzie, gdyż z użytkowania magnetowidów (głównie do nagrywania) nie mogę zrezygnować, mimo iż inne najnowocześniejsze formy zapisu audio-wizualnego nie są mi całkiem obce i z nich także korzystam.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 24  
    sygnał omijania reklam podczas nagrywania jest nadawany tylko w analogu
    pozdro4all
    s.
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    ed-q napisał:
    Byłbym wdzięczny za ewentualnie kilka „łopatologicznych” porad w tym względzie, gdyż z użytkowania magnetowidów (głównie do nagrywania) nie mogę zrezygnować, ...

Przykładem rozważania "łopatologicznego" nie będzie sposób podłączenia TV "cyfrowej" z TV .

Wydaje mi się, że prawie w 70% podłączeń w TVK (czy naziemnej) z emisją "cyfrową" jest fakt, iż na wyjściu dekodera DVB-T na złączu SCART - masz zdekodowany/przekodowany już sygnał na dawny "analog".

Zobacz, w Twoim przypadku takie podłączenie będzie całkiem super :
    TVK lub TV naziemna DVB-T --- dekoder DVB-T --- wyjście SCART lub chinch --- stosowny kabel EURO/EURO albo EURO/chinch --- złącze analogowe w TV analogowym --- poprzez funkcję AV odbiór zdekodowanego DVB-T na TV analogowym.
    Podłączenie magnetowidu i nagrywanie - to "pikuś" (jak w reklamie).

Reasumując : zamontowany zestaw (u mnie przez Instalatora) TV "cyfrowej" w UPC jest taki :
    kabel koncentryczny -- dekoder -- kabel SCART -- TV wybrany z "analogu".
    I gdzie tu jest mowa w UPC o jakimkolwiek sygnale HD . :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Za wszystkie wskazówki uprzejmie dziękuję. Skrzętnie je rozpatruję, ale….

Przejdę lepiej do konkretnego opisu mojego dotychczasowego połączenia, które chciałbym nadal zachować, gdyż tylko ono (moim zdaniem) daje możliwość bezpośredniego, niezależnego zaprogramowania magnetowidów poprzez ich tunery.
    I tak:
    -kabel antenowy podłączony do wejścia I-go magnetowidu a z jego wyjścia połączenie z wejściem II-go magnetowidu i dalej z jego wyjścia podłączenie do wejścia dekodera „Vectry” MF4-K-CXV.
    Oczywistych połączeń „skart” nie opisuję. Dodam jedynie, że telewizor posiada 3 stosowne gniazda.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Czy mógłby ktoś udzielić mi wskazówek jak opisane wyżej podłączenia zachować "wprowadzając" w nie sygnał "analogowy" skonwertowany z "cyfrowego" i jak to i "czym" zrobić?

Z góry dziękuję.