Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGS55 - nie kończy programu pozostaje 1 min

Blake3 09 Paź 2012 12:30 3723 4
  • #1 09 Paź 2012 12:30
    Blake3
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam zmywarkę Bosch SGS 55 i od kilku dni obserwuję niepokojące zjawisko, a mianowicie na programach gdzie pracuje grzałka tj 45, 60 , 65,70 stopniach zmywarka przez cały czas pracy wykonuje jeden program, zmywania wstępnego, nie odpompowuje wody nie płucze. Zegar odlicza i zatrzymuje się na 1 minucie. Gdy odtworzę zmywarkę, to widać że woda jest nagrzana do jakiś 30-35 stopni bez względu od nastawionego programu a po zamknięciu spowrotem drzwi zmywarki zegar cofa prawie do początku programu i ponownie rozpoczyna odliczanie do 1 min.
    Cały proces bez zarzutów przebiega jedynie na programie do zraszania, gdzie zmywarka kończy odpompowaniem wody i samoczynnym wyłączeniem. Czytałem wiele for ale w dalszy ciągu nie wiem co może byc przyczyną. Niektórzy wskazuja na grzałkę (choć do pewnej temperatury podgrzewa wodę) inni na jakiś moduł sterujący.
    Proszę o jakieś wskazówki gdzie najpierw szukać przyczyny

1 4
  • #2 09 Paź 2012 14:15
    egon42
    Poziom 37  

Blake3 napisał:
    Proszę o jakieś wskazówki gdzie najpierw szukać przyczyny
    . No jak to gdzie w grzałce lub w module sterującym. Najpierw sprawdził bym grzałkę.

0
  • #3 09 Paź 2012 14:34
    Blake3
    Poziom 2  

No a jak się sprawdza grzałkę?. Jestem laikiem elektronicznym choć jakiś miernik w domu to bym znalazł. A jak moduł to gdzie on jest w tej zmywarce i jak jego sprawdzić.
    \

1
  • #4 10 Paź 2012 10:28
    egon42
    Poziom 37  

Jak jesteś laikiem to daj sobie spokój z naprawą i zleć naprawę komuś kto się na tym zna bo narobisz jeszcze więcej szkód i zmywarka wyląduje na złomie.

0
  • #5 10 Paź 2012 13:22
    Blake3
    Poziom 2  

Dzisiaj włączyłem zmywanie i na programie 45 wszystko działało bez zarzutów. Grzałka nagrzewała wodę, pompa po zakończonym cyklu odpompowała wodę i gdy rozpoczęło się ostatnie tzw. płukanie nabłyszczające gdy na zegarze było 6 min do końca, automatycznie czas pracy zwiększył się do 18 i tak doszło znów do 1 min i dalej program w kółko. Czyli wynika ze grzałka dobra, pompa tez to chyba zostaje programator.

0