Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win7/64bit/Home - Własny plan zasilania.

09 Paź 2012 13:17 894 3
  • Poziom 14  
    Stworzyłem własny plan zasilania. Ustawiłem tak aby przy podłączonej sieci nie przygaszało ekranu, nie wyłączało ekranu oraz nie przełączało komputera w tryb uśpienia. Podczas pracy na baterii są tam jakieś czasy w minutach poustawiane. Jasność ekranu ustawiona na max. w obu przypadkach.

Nie wiem jak się to dzieje ale jak zaglądam do ustawień to mam przestawione w moim planie wyłącz ekran na 20min (przy podłączonym zasilaniu). Nie wiem czy to samo się zmienia podczas wznawiania pracy z baterii na sieć? Chciałbym żeby te wartości nie ulegały zmianie same.
  • Poziom 17  
    Sprawdź, czy nie posiadasz innego oprogramowania (często zainstalowane od producenta), które narzucałoby swój plan zasilania. W laptopach ASUS jest to np. Power4Gear Hybrid.
  • Poziom 14  
    Sam nic takiego nie instalowałem. Komputer to Sony VAIO ale powyłączałem większość usług (w tym VAIO Control Center). Może coś jeszcze należało by wyłączyć.
  • Poziom 17  
    Najczęściej w laptopach występuje odrębne oprogramowanie do zarządzania zasilaniem. Upewnij się, czy takowego nie posiadasz. Z reguły takie oprogramowanie zarządza ustawieniami systemowymi, co za tym idzie - bez względu na zmiany, przywraca swoje ustawienia.