Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot Hormann HSE2 otwiera bramę po 8 sekundach tzrymania przycisku

09 Paź 2012 13:45 4086 8
  • Poziom 17  
    Witam Szanownych Kolegów!

Mam problem z pilotem do bram Hormann HSE2 868MHz (niebieskie przyciski). Mianowicie pilot uruchamia bramę po 8sekundach nieprzerwanego trzymania przycisku na pilocie. Wcześniej problem ten nie występował. W pilocie wymieniłem baterie. Nic to nie dało. Pilota również przeprogramowałem według instrukcji na stronach producenta- posiadam takiego samego drugiego pilota więc nie było problemu. Przed programowaniem wykonałem reset obu przycisków a następnie programowanie z drugiego pilota. Nic to nie dało. Czy ktoś z szanownych Kolegów może coś doradzić bo trzymanie tak długo przycisku żeby uruchomić bramę jest troszkę denerwujące..
    pozdrawiam serdecznie
  • Użytkownik obserwowany
    A mikrusy w przyciskach sprawne?Jeżeli tak to pilot na wykończeniu.
  • Poziom 17  
    Tak..mikrusy sprawdzone i są sprawne..dzwoniłem do serwisu hormann i też mi powiedzieli że się już kończy..
  • Użytkownik obserwowany
    Na pw masz wiadomość moją.
  • Poziom 1  
    Witam!
    W zasadzie masz dwie opcje do wyboru. Możesz kupić dokladnie taki sam pilot jak masz dotychczas, HSE 2 są jeszcze dostepne jako czesci zamienne. Doradzalbym jednak druga opcje: sa teraz nowe piloty HSE 2 BS, dowiedz sie, czy ten typ bedzie mozliwy do zastosowania przy napedzie, jaki posiadasz. najlepiej spytaj o to dilera, niech ci konkretnie odpowie jakie sa mozliwości zastosowania nowego pilota w przypadku twojego napedu.
    Ta druga opcja moze stanowic stanowic nawet tansze rozwiazanie, bo z tego co wiem, czesci zamienne sa drozsze niz nowe.
  • Poziom 24  
    Piloty Hoermann BS będą pasowały do twojego napędu.
  • Poziom 21  
    No coż,
    Hormann za swoje stałokodowe (brak zabezpieczenia przed łatwym kopiowaniem) szare piloty z niebieskimi przyciskami zawsze chciał fortunę.
    Teraz w końcu zrobił ładnego i mocnego pilota z kodem zmiennym, z opcją obsługi starych pilotów (szarych z niebieskimi przyciskami).
    Nowe piloty serii BS są jeszcze droższe i tak samo mało bezpieczne jeżeli obsługują stare napędy.

W napędach Hormann są zaciski do zasilania fotokomórki (24V) i zaciski do sterującego przycisku ręcznego. Łatwo za pomocą czterech krótkich przewodów i śrubokręta dołączyć jakiś nowoczesny odbiornik z kodem zmiennym.
    Ładne piloty, do wyboru do koloru.
    Możesz sprawdzić ofertę DTMu, PROXIMY i jeszcze paru innych producentów byle polskich.
  • Poziom 24  
    Kolego Tapczan .Nie pisz takich bzdur o pilotach jeżeli nie masz o nich zielonego pojęcia.Na kod stały były piloty z zielonymi przyciskami a każda następna wersja miała kod zmienny.Poczytaj sobie instrukcje od pilotów.Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam miło kolegę Virusa32,

Piloty z zielonymi przyciskami były / może tu i ówdzie jeszcze są na 27MHz z kodem stałym.
    Piloty szare z niebieskimi przyciskami (868.3MHz) są na 100% z kodem stałym - łatwym do skopiowania.
    Proponuję koledze staranniej czytać instrukcje Hormann i pogłębić swoją wiedzę o kodzie stałym i zmiennym czytając gawędę: