Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW passat b5 1,8 20v adr - Wymiana rozrządu

wlodek4646 09 Oct 2012 14:13 23220 10
 • #1
  wlodek4646
  Level 2  
  Wymiana rozrządu w passat b5 1,8 20v adr 1998 r. Pasek u mnie w silniku jest na 152 zęby żaden rozrząd nie pasuje co się dzieje ze nie można kupić całego zestawu .Auto stoi u mechanika już dwa miesiące mechanik twierdzi że zamówił już pięć kompletów i żaden nie pasuje.Problem powstał po wymianie silnika który mi padł zakupiłem drugi taki sam tylko że od audi niby taki sam ale ma inny rozrząd czyli 152 zęby w poprzednim silniku miałem 153 zęby.Kupując silnik nie miałem pojęcia że mogę sobie stworzyć taki problem .Miałem dwa tygodnie na zwrot ale nie wyrobił się z przekładką mechanik i już nie mogę zwrócić silnika .Pytanie czy ktoś miał taki problem i jak go rozwiązał Co robić ratunku..
 • #2
  wirus466
  Level 19  
  Kod silnika jaki jest?
 • #3
  carrot
  Moderator of Cars
  Masz stary, sprężynowy napinacz paska, który już nie jest produkowany. W zestawie z hydraulicznym napinaczem jest pasek dłuższy o ząb od Twojego i taki ma być założony
 • #5
  wlodek4646
  Level 2  
  Kodu silnika nie znam wiem że to silnik adr .Naklejka bardzo zniszczona .Napinacz paska i rozrząd jest taki jak tu http://www.audiworld.com/tech/eng35.shtml pozycja 8.

  Dodano po 27 [minuty]:

  Dodam że mówiłem mechanikowi ze musi być wymieniony rozrząd na pasek z=153 +rolka specjalna ale on stwierdził że już wszystko sprawdzał i ze nic nie pasuje .Mówił mi że zamówił rozrząd który zostanie sprowadzony z Niemiec ponoć są tam jeszcze końcówki orginału na 152 zęby i czeka na dostawę.Ale jak czytałem były to wadliwe rozrządy więc się boję ze może coś nawalić o ile faktycznie by załatwił rozrząd na 152 zęby. Niechce mi się wierzyć że nie można dopasować rozrządu z 152 zęby na 153 zęby tak jak on twierdzi.
 • #6
  roney03
  Level 14  
  W silnikach gdzie był rozrząd z paskiem 152z. zmieniono napinacz na inny po to właśnie żeby można było zastosować pasek 153z
  Jeśli taki zestaw nie pasuje to znaczy ze coś zostało w silniku zmienione i jest nieoryginalne . Nie ma innej możliwosci

  http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=52810

  Jeśli szukasz kompletnego zestawu to prawidłowy w tym przypadku to CT 919 K1
 • #7
  wlodek4646
  Level 2  
  Jutro pójdę do mechanika i zobaczę co nowego słychać z tym rozrządem .

  Dodano po 5 [minuty]:

  Nie znam zamazany kod silnik adr
 • #8
  trans-serwis
  Level 39  
  wlodek4646 wrote:
  .Auto stoi u mechanika już dwa miesiące mechanik twierdzi że zamówił już pięć kompletów i żaden nie pasuje
  To szybko zabieraj ten samochód od tego mechanika, jeżeli piszesz prawdę że tam stoi.
 • #9
  wlodek4646
  Level 2  
  Na pewno stoi u mechanika inaczej bym nie zadawał pytań nawet dzisiaj już się mocno zdenerwowałem jak go odwiedziłem . 17 pazdziernika będzie już tam dwa miesiące jak u niego jest samochód a jak mi wiadomo w okolicy jest jednym z lepszych tylko tyle że w tym małym miasteczku to jest ich tyle że można policzyć na palcach jednej ręki .Po to założyłem post żeby szybciej rozwiązać problem więc proszę mi nie sugerować cytat "jeżeli piszesz prawdę to zabierz od mechanika" tak pisze prawdę bo co miało by za sens sobie zmyślać.
 • #10
  wojt1983
  Level 2  
  No jak tam z tym rozrządem, zrobione? Koledzy wyżej podali Tobie namiary, niezbędne informacje do załatwienia sprawy pozytywnie. Jaki jest stan sprawy na dzisiaj kolego?
 • #11
  imnothep
  Level 11  
  Coś kiepski ten Twój mechanik skoro nie potrafi spasować rozrządu z ADR przed liftem z ADR po lifcie. Ten wspomniany lift dotyczył zmiany napinacza ŁAŃCUSZKA rozrządu ze zwykłego hydraulicznego na elektrohydrauliczny (zmienne fazy). Poza tym ten starszy silnik ma kolektor bez układu zmiennej długości (od czoła masz nastawnik podciśnieniowy). O ile pamiętam i wałki i koło pasowe w starszym ADR były inne więc stąd różnice w ilości zębów. Tak nawiasem różne cuda widziałem ale nie chce mi się wierzyć że nie można kupić rozrządu do starszego ADR.

  pozdrawiam