Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra I Classic 1.4 16v - Wielka Tajemnica Dławienia ........

09 Paź 2012 16:06 8700 5
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich i poproszę o ewentualne porady ,mianowicie w Oplu Astra 98 rok 1.4 16v ,występuje dziwny objaw : dławienia się lekkiego aczkolwiek wielce denerwującego podczas jazdy.

Gdy rano odpala się zimny samochód pali dobrze chodzi równo ,napowietrzanie spalin ''odkurzacz'' się włącza ''ssanie działa'' i zimny samochód dopóki się nie nagrzeje około 10 minut jazdy ma swoją moc bardzo dobre przyspieszenie natychmiastowa reakcja na gaz ,a gdy się tylko nagrzeje ,przy gwałtowniejszym wciśnięciu gazu samochód się lekko dławi nie przyspiesza płynnie.
    Jako ciekawostkę dodam że jak dodaje mu się gazu bardzo lekko samochód ładnie przyspiesza dławienia prawie nie czuć ,ale gdy tylko mocniej dostanie po pedale (połowa zakresu czuć dławienie 2,5-3-3,5 do 4 tyś obr/min gdy powiedzmy dostanie w rurę i jeździ się na pełnym gazie wszystko jest ok dławienie jest lekkie w średnim zakresie są takie cuda.

Błędy wybłyskano nie ma nic ,EGR czyszczony na próbę odłączony ,zaślepiony zero reakcji ,przepustnica dokładnie wymyta -zero reakcji,silniczek krokowy i cały jego tunelik w którym siedzi wyczyszczony zero reakcji .Poszukiwane nieszczelności wszystko ok ,wszystko poodkręcane i szczelne,nowe świece i filtr powietrza.

Gdzie teraz szukać co to może być ?? czujnik temperatury na ecu ? ,czujnik temperatury powietrza zasysanego ?,sonda lambda ? ,pompa paliwa >? a może czujnik położenia przepustnicy TPS ?>?>

dodam że nie faluje nie gaśnie nie szarpie ,zawsze pali ,spalanie w normie .

Proszę o wszelkie porady .

Kolejna moja uwaga że gdy stoi na jałowym i mu się depnie z miejsca czuć lekkie opóźnienie w reakcji ,nawet ruszając spod świateł jest wyczuwalny ubytek mocy .
  • Poziom 8  
    Cewka zespolona DIS
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    A co do dławienia to wiele podpowie pomiar ciśnienia w kolektorze.[/quote]

Ok lecz nie mam jak dokonać tego pomiaru ,podpowiedz mi czego się dowiem lub jaka inną metodę mam zastosować lub gdzie zacząć szukać ?
  • Użytkownik usunął konto