Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J315W po zmianie firmware przestała drukować na czarno

MariuszDX 09 Paź 2012 16:23 4449 7
  • #1 09 Paź 2012 16:23
    MariuszDX
    Poziom 2  

Witam

Mam problem z drukarką, po aktualizacji firmware w drukarce, przestała drukować na czarno, dodam tylko że aktualizacji dokonałem przy już pustym zbiorniczku czarnego atramentu. Zbiorniczek po tym jak skończył się tusz nie był wymieniony około tygodnia, pomyślałem że może coś zaschło i kupiłem zasobnik z płynem czyszczącym ale nie dało to żadnego rezultatu, z pojemnika czarnego zbiorniczka ubywa atrament a drukarka nie drukuje spodziewam się że może to być wynik czyszczenia głowicy, ale pewien nie jestem, moje pytanie to czy mogę w jakiś sposób przywrócić starszy firmware lub zaktualizować ten jeszcze raz ?
    Niestety w normalny prosty sposób nie da się tego zrobić gdyż wyświetla informację że drukarka ma najnowszy firmware i nie potrzebna jest aktualizacja.

• #2 09 Paź 2012 17:03
    Gienek
    Poziom 35  

Przeprowadź czyszczenie głowic (czarnej) z pulpitu drukarki (z zamontowanym czarnym pojemnikiem, a nie z pojemnikiem czyszczącym). Powinno pomóc. (czasami trzeba wykonać to dwukrotnie)

• #3 09 Paź 2012 17:45
    MariuszDX
    Poziom 2  

Niestety nadal to samo, nie widać nic na wydruku.
    Tylko kolor się drukuje.

• #5 13 Paź 2012 02:21
    Czarnyelektronik
    Poziom 12  

Napisz cos wiecej o tej aktualizacji softu.
    I podaj mi jaki kolor nalepki masz na glowicy drukujacej z lewej strony żółty czy niebieeski?
    Jak wygląda strona testowa?
    Możliwe że to wina firmware.

• #6 18 Paź 2012 20:29
    MariuszDX
    Poziom 2  

Oddałem drukarkę do serwisu.
    Dziękuję za porady, jeżeli nie zrobią zastosuję się do nich.
    Czarnyelektroniku jak wróci z serwisu, napiszę jaki kolor nalepki.
    Strona testowa: drukują się trzy obrazki w kształcie kwadratów, każdy inny kolor i brak jest czarnego.

• #7 27 Paź 2012 15:12
    Czarnyelektronik
    Poziom 12  

Brak czarnego koloru: jeśli nie ma żadnego komunikatu o błedzie na wyświetlaczu, może to być przyczyna używania nie orginalnego tuszu - co skutkuje zapchanie głowicy drukujacej (w twoim przypadku nie ma nawet smugi czarnego), albo uszkodzenie tej że głowicy z niewyjasnionych przyczyn. Taki przypadek na gwarancji jest akceptowany.

Możliwe również jest to co pisałeś poprzednio o frimeware nie wiem jak to zrobiłeś ale jeśli zaktualizowałeś oprogramowanie w drukarce kasujac przy tym eeprom (musisz przypisać model głowicy drukujacej jak i jej rodzaj oraz wykonać kilka czynności kalibrujacych drukarkę)

• #8 08 Lis 2012 00:54
    MariuszDX
    Poziom 2  

Drukarka wróciła z serwisu, wymienili głowicę drukującą.
    Podobno to nie wina zmiany firmware, tylko zapchała się głowica i się uszkodziła.
    Tuszy używałem oryginalnych, więc następne tusze jakie kupię nie będą oryginalne skoro na oryginałach się zapycha to po co przepłacać. Drukarkę trzymali mi 4 tygodnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME