Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5FL '03 Variant kombi - Hak holowniczy

zbigniew9 09 Paź 2012 18:41 1968 3
  • #1 09 Paź 2012 18:41
    zbigniew9
    Poziom 12  

Witam
    Temat dotyczy Passat B5FL 1.9TDI 2003r Variant kombi
    Kupiłem hak holowniczy ( Westwalia od wersji 4mation ) do w/w auta. Sprzedający zapewniał że będzie pasował do wersji Variant którą posiadam i zonk.
    Prowadnice haka ( z otworami montażowymi ) są mniejsze od prowadnic w aucie.
    Po dokręceniu śrub, hak w prowadnicach auta jest luźny.
    Czy wystarczy dokupić tulejki dystansowe a może jakiś adapter?
    Pozdrawiam
    zbigniew9

• #2 09 Paź 2012 20:53
    dodge1975
    Poziom 12  

Witam,
    Domniemam, że montujesz wszystko wedle instrukcji... ?
    Mamy też pewność, że poprzedni właściciel- jeśli nie masz go od nowego nie rekonstruował tyłu po wjeździe w niego przez inne auto ?
    Polecam, albo dokumentacje fotograficzna poczynić, że nie pasuje i nękać sprzedawcę, ze wcisnął nie to, albo kombinować tulejkami, podkładkami tak, żeby było dobrze i solidnie zamontowane.
    Co do adapterów to nic na ten temat nie słyszałem, ale...;)
    Pozdrawiam

• #3 09 Paź 2012 22:19
    zbigniew9
    Poziom 12  

Witam
    Instrukcji nie mam.
    Czy opcja Variant i 4mation kombi 2003/2004r to to samo w montażu haka?
    Co do adapterów to nic na ten temat nie słyszałem, ale...;) ?
    Może jaśniej do "ale...;" )
    Auto posiadało wcześniej hak, została instalacja elektryczna zakończona gniazdem.
    Z informacji które czytam do mojego auta przychodzi coś takiego:

Moderowany przez Błażej:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• #4 09 Paź 2012 22:46
    dodge1975
    Poziom 12  

Wybacz, że pozwoliłem sobie na żart w postaci tego "ale..."....
    Nie słyszałem o żadnych adapterach do haków które jako przekładka pozwalają dopasować inny kształt łoża haka do podwozia.
    Moje typy to albo źle wyspawany hak u producenta albo masz pogiętą podłogę w aucie.
    Nie pisałeś kolego jaki wielkie są te luzy?
    Jeśli luzy są znikome rzędu kilku milimetrów to je wykasuj podkładkami i po krzyku. Podłoga jest tam z ciękiej blachy więc ten luz podkładki z tulejkami Ci podciągną.
    Jeśli jednak luz jest większy niestety reklamuj Hak, choć nadal nie wiemy czy auto nie było klepane w tył. Najważniejsze jest pewne przytwierdzenie haka do punktów montażowych.
    Co do opcji Variant i 4mation kombi 2003/2004rczy to to samo w montażu haka to niestety nie wiem. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, gdyż każdy hak pasował do auta prawie jak ulał z tolerancją 5 - 10mm
    Kupowane haki na alledrogo mogą mieć małe przekoszenia, ale w granicach normy wypodkładkowania lub naciągnięcia podłogi.
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo