Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens gigaset 200 - Wymiama akumulatorków.

javal666 09 Paź 2012 20:18 1581 4
  • #1 09 Paź 2012 20:18
    javal666
    Poziom 10  

Witam,

Ostatnio szwankuje mi telefon a że ma swoje lata to diagnoza prosta - padły akumulatorki. Najpierw "nowe" zakupiła matka, jednak okazało się że to baterie i na szczęście doczytałem że się nie powinno ich ładować. Więc sam skoczyłem dzisaj do sklepu jednak lepszy nie byłem i kupiłem je "na pałę" wiedząc tylko że to AA.

Kupiłem akumulatorki AA Ni-HM "<2100mAh, min 2000 mAh HR6 1.2V". Jednak po włożeniu ich i pół dniowej pracy telefon mocno się nagrzał i boje się że może stać się z nimi to samo co z bateriami (stopią się? wybuchną ? ) Stare akumulatorki zostały wyrzucone więc nawet nie miałem jak sprawdzić jakie były jednak tu na forum znalazłem stary temat i wynika z niego że akumulatorki powinny być "o mojego Gigaseta 200 fabrycznie były dołączone akumulatorki NiCd; 700mAh". Jednak użytkownik napisał też "Od około roku użytkuję telefon z akumulatorkami NiMh; 2500mAh. Działa identycznie, jak z oryginalnymi, tylko dłużej się ładuje i dłużej działa bez ładowania."

(cały temat znajduje się tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic220631.html)

Wynikało by z tego że nic się nie powinno stać jednak akumulatorki z braku laku kupiłem w fotograficznym i są typowe do aparatu z napisane "pre-charged".

No więc pytanie brzmi, czy mogę spokojnie ich używać i nie przejmować się nadmiernym nagrzewaniem? Czy jednak musze znowu wydać 20-30 zł na nowe?

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2012 20:50
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Było juz o tym ze 100 razy. Zalecane są akumulatory o pojemności 700-900 mAh, w zależności jakie dała fabryka , bo na takie jest przewidziany układ ładowania.
    Inne to loteria.

0
  • #3 10 Paź 2012 13:07
    javal666
    Poziom 10  

Co rozumiesz poprzez "loteria" ? Czy chodzi po prostu o to że się mogą źle spisywać lub szybko paść, czy jest jakieś zagrożenie dla sprzętu/otoczenia ?

Bym był wdzięczny za odpowiedź, przeglądałem inne tematy ale znalazłem tylko odpowiedź że akumulatorek POWINIEN być taki jaki był ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czym grozi zastapienie go innym.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2012 15:42
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Nie wiadomo ,czy ten użytkownik, o którym wspominasz napisał prawdę.
    Twierdzi ,ze u niego jest dobrze , ale z tego co tu nie raz pisano, to raczej nie mozliwe.
    Wielokrotnie juz o tym było ,ze stosujemy takie jak były, bo na takie jest obliczony układ ładowania.

0
  • #5 10 Paź 2012 19:33
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Swoją drogą producent mógłby pokusić się o pewną elastyczność w tej kwestii. W opcjach menu powinno się ustawiać rodzaj i pojemność akumulatorków.

0
  Szukaj w 5mln produktów