Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek

09 Paź 2012 20:23 2442 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z Samsung CLP-320. Objawia się on zacinaniem kartek podczas drukowania. Do niedawna nic takiego się nie działo, ale chyba jakiś czort do drukarki wlazł i ją popsował :cry: Zauważyłem, że kartki zacinane są w miejscu widocznym na moim niewyraźnym zdjęciu, chyba to się piec nazywa, ale ja się nie znam. Pierwsze zdjęcie pokazuje jak są one marszczone przy zacięciu - rolka z klapy się kręci, a zacięcie stopuje papier i powstaje harmonijka.
    Przebieg drukarki to około 1700 kartek, więc jak na mój rozum prawie nic.

Czy coś można poradzić na ten szatański proceder?

Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Czy moglbys wyjac ladnie kartke ktora utkwila w fuserze - tzn grzalce?
    Wydaje mi sie ze cos siedzi (wpadlo) po srodku grzalki.

W ostatecznosci moze to byc wina czujnika wyjscia papieru, ale kartka by wychodzila rowno a nie tylko po bokach. Po srodku widac ze cos ja blokuje.
  • Poziom 10  
    Kartki daje się bez problemów wyciągnąć - zielone "łapki" ze strzałkami widoczne na pierwszym zdjęciu służą do podnoszenia tego czarnego wałka dociskającego w owej grzałce. Po ich uniesieniu kartki można wyciągać.
    Też myślałem, że jakiś czujnik, ale wtedy chyba kartka w całości by się zatrzymywała i nie była pchana "na gwałt", czego efektem harmonijka.
  • Poziom 19  
    Wstaw zdjecie wyjetej kartki. Chodzi o jej góre, tą która pierwsza wychodzi.
  • Poziom 10  
    Proszę:
    Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek

Widoczne są resztki tonera który osadził się przy poprzednim zacięciu. Widoczna kartka nie miała żadnego nadruku, chciałem przepuścić białą stronę, żeby sprawdzić czy zacięcie ustąpiło i ewentualnie oczyścić środek ze starego tonera.

----------------------
    Dodano 12.10.12:
    Wiem co jest przyczyną zacinania. Ostatnio kupiłem nowy czarny toner, niby zamiennik oryginału, aczkolwiek zamiennik nieudolny, bo na gładkiej powierzchni, której bez problemu trzymał się oryginał, ten nowy się ciągnie i odpada. Pisząc o gładkiej powierzchni mam na myśli dolną warstwę kartki na nalepki. Nie zostaje mi chyba nic jak zacząć drukować na kredowym :/