Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek

Tomol_1 09 Oct 2012 20:23 2595 4
    Tomol_1
    Level 10  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z Samsung CLP-320. Objawia się on zacinaniem kartek podczas drukowania. Do niedawna nic takiego się nie działo, ale chyba jakiś czort do drukarki wlazł i ją popsował :cry: Zauważyłem, że kartki zacinane są w miejscu widocznym na moim niewyraźnym zdjęciu, chyba to się piec nazywa, ale ja się nie znam. Pierwsze zdjęcie pokazuje jak są one marszczone przy zacięciu - rolka z klapy się kręci, a zacięcie stopuje papier i powstaje harmonijka.
    Przebieg drukarki to około 1700 kartek, więc jak na mój rozum prawie nic.

Czy coś można poradzić na ten szatański proceder?

Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    eko185
    Level 19  
    Witam.
    Czy moglbys wyjac ladnie kartke ktora utkwila w fuserze - tzn grzalce?
    Wydaje mi sie ze cos siedzi (wpadlo) po srodku grzalki.

W ostatecznosci moze to byc wina czujnika wyjscia papieru, ale kartka by wychodzila rowno a nie tylko po bokach. Po srodku widac ze cos ja blokuje.
    Tomol_1
    Level 10  
    Kartki daje się bez problemów wyciągnąć - zielone "łapki" ze strzałkami widoczne na pierwszym zdjęciu służą do podnoszenia tego czarnego wałka dociskającego w owej grzałce. Po ich uniesieniu kartki można wyciągać.
    Też myślałem, że jakiś czujnik, ale wtedy chyba kartka w całości by się zatrzymywała i nie była pchana "na gwałt", czego efektem harmonijka.
    eko185
    Level 19  
    Wstaw zdjecie wyjetej kartki. Chodzi o jej góre, tą która pierwsza wychodzi.
    Tomol_1
    Level 10  
    Proszę:
    Samsung CLP-320 - Zacinanie się kartek

Widoczne są resztki tonera który osadził się przy poprzednim zacięciu. Widoczna kartka nie miała żadnego nadruku, chciałem przepuścić białą stronę, żeby sprawdzić czy zacięcie ustąpiło i ewentualnie oczyścić środek ze starego tonera.

----------------------
    Dodano 12.10.12:
    Wiem co jest przyczyną zacinania. Ostatnio kupiłem nowy czarny toner, niby zamiennik oryginału, aczkolwiek zamiennik nieudolny, bo na gładkiej powierzchni, której bez problemu trzymał się oryginał, ten nowy się ciągnie i odpada. Pisząc o gładkiej powierzchni mam na myśli dolną warstwę kartki na nalepki. Nie zostaje mi chyba nic jak zacząć drukować na kredowym :/