Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung/thosiba - kino domowe samsung i tv thpsiba - dzwiek 5.1

Ra3l 09 Paź 2012 21:33 1482 5
  • #1 09 Paź 2012 21:33
    Ra3l
    Poziom 9  

Witam mam podłączone kino domowe z TV przez HDMI. W filmach z kina wszystko est w porządku. Podłączyłem również w drugą stronę czyli w TV jack (wyjście na słuchawki) a w kinie jack (lewy i prawy) czy poprzez takie podłączenie można uzyskać dźwięk 5.1 ? z programów nadawanych z cyfrowego polsatu?

niestety ale w TV nie mam wyjścia Optyczne i tylko w ten sposób mogę to podłączyć. Chyba że się mylę to mnie poprawcie.

0 5
  • #2 09 Paź 2012 22:38
    anmedia
    Poziom 39  

Ra3l napisał:
    a w kinie jack (lewy i prawy) czy poprzez takie podłączenie można uzyskać dźwięk 5.1 ? z programów nadawanych z cyfrowego polsatu?

Nie, nie otrzymasz dzwieku 5.1.
    Ra3l napisał:

Niestety ale w TV nie mam wyjścia Optyczne i tylko w ten sposób mogę to podłączyć. Chyba że się mylę to mnie poprawcie.

Oczywiscie nie napisales do czego chcesz to podlaczyc, chodzi o model. Jesli kino domowe ma wejscie optyczne lub coaxialne, generalnie cyfrowe, to laczysz za pomoca takiego kabla bezposrednio dekoder z kinem domowym (amplitunerem)

0
  • #3 10 Paź 2012 09:14
    Ra3l
    Poziom 9  

niestety dekoder to hd 2000 CP i nie ma w ogole wyjścia na dzwięk.

kino: SAMSUNG HT-D350
    dekoder: hd 2000
    tv: 32LV933G

0
  • #4 10 Paź 2012 09:27
    anmedia
    Poziom 39  

Niestety ale z dekodera dzwieku cyfrowego nie przeslesz do kina domowego. Patrzac na specyfikacje tego dekodera to jest to najgorszy z mozliwych dekoderow ktory jedynie posiada HDMI i zadnego wyjscia cyfrowego. Chyba ze jest blad na stronie i nie podaja wszystkiego

Twoje kino posiada wejscie cyfrowe ale nie posiada wejscia HDMI a jedynie wyjscie.

0
  • #5 10 Paź 2012 09:28
    Ra3l
    Poziom 9  

Nie nie :D za dużo wyjść to nie ma:D w sumie: zasilanie, antena, hdmi, scart, lan, usb i service :D to na tyle.

0
  • #6 10 Paź 2012 09:31
    anmedia
    Poziom 39  

Wiec w tym przypadku juz nic nie zrobisz. Gdybys mial kino domowe (przyzwoite - amplitunery) wtedy takie kino posiada minimum 1 wejscie HDMI za pomoca ktorego mozna byloby dekodowac dzwiek przestrzenny.

0