Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Hiace 1995 - Brak kilku kontrolek, mała wartość napięcia ladowania

09 Paź 2012 21:40 4443 9
  • Poziom 8  
    Toyota Hiace 1995 rok
    Akumulator olejowy.
    Na desce nie świeci kilka kontrolek, w tym kontrolka braku ładowania.
    Żarówki, przewody, bezpieczniki,szczotki alternatora
    są sprawdzone-ok
    Brak przy włączonym zapłonie ( silnik stoi) sygnału "minus" na zacisku L regulatora.
    Tranzystor Tr3 nie jest w stanie nasycenia.
    Po wyjęciu wtyczki z regulatora (S,IG,L) i podaniu bezpośrednio masy na zacisk L we wtyczce, kontrolki zapalają się.
    W mostku diodowym ( po odłączeniu mostka od uzwojeń) jedna z diod anodowych ma przy sprawdzaniu multimetrem przejście w obie strony ( miernik nie wykazuje pełnego zwarcia).
    Przypuszczam, że pod napięciem jest tam przebicie.
    Czy zwarcie diody anodowej może być przyczyną ww problemu? Czy ktoś wie jakie to są diody? Diody wyglądają jakby byly zgrzewane. Czy próbować "bawić się z wymianą pojedynczych czy od razu szukać mostka?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    dabidarek napisał:
    diody anodowej
    A co to takiego ?

Jak +12, przechodzi przez diodę i wygasza kontrolki to masz zdiagnozowaną usterke.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Lapsus językowy z określeniem diody. Chodziło mi o diodę plusową ( W mostku 6D połączoną z plusem ).

Regulator jak na rysunku
    Między F i B w jednej obudowie mocowane są szczotki. Całość dokręcana śrubkami do alternatora
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dabidarek napisał:
    Akumulator olejowy.
    ????????????
  • Poziom 8  
    Alternator olejowy ( chłodzony olejem).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Dzięki.
    Jestem zupełnym laikiem samochodowym.
    Już doczytałem, że pompy te wytwarzają podciśnienie niezbędne do wspomagania układu hamulcowego pojazdu. W innym miejscu, że służy do smarowania łopatek wirnika.
    Nie to jednak jest moim zapytaniem. Alternator jest jaki jest
  • Poziom 11  
    Uszkodzony alternator na 100%.Kontrolka wody w paliwie i poziomu oleju są powiązane z kontrolką ładowania i zapalają się razem z nią.
  • Poziom 8  
    Dzięki.
    Gdy podłączyłem w stanie wzbudzenia nowy zamiennik oryginalnego alternatora to żaróweczki sygnalizacyjne świeciły jak powinny, i co ważniejsze przekaźnik świec żarowych łapał.
    Niestety, z nie wiadomo jakich powodów zamiennik był dłuższy o około 1-2 cm i fizycznie nie mieścił się.
    Zamontowany jest alternator "po remoncie". Ładowanie jest, świece żarowe dostaja napięcie, lampki świecą na 'pól gwizdka', ale z tym mozna już jeździć
    pozdrawiam