Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje WS50129 - Nie pobiera dostatecznej ilości wody czasami wyrzuci błąd F3

09 Paź 2012 22:29 3396 4
 • Poziom 2  
  Witam!
  Mój problem jest następujący: mam pralkę Gorenje 50129 i w momencie kiedy ustawi się dowolny program i uruchomi pranie to po wstępnym pobraniu niewielkiej ilości wody pralka staje i nic się nie dzieje. Czasami wyrzuci błąd F3, a czasami nie. Sprawdziłem już drożność przewodów i filtr i nic. Nie wiem czasem czy to aby nie hydrostat - na razie nie mam żadnych pomysłów i proszę o jakieś sugestie... :)
 • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  ahptk napisał:
  po wstępnym pobraniu niewielkiej ilości wody pralka staje i nic się nie dzieje.

  Sprawdź czy w tym czasie do cewek elektrozaworu przychodzi jakieś napięcie , zmierz oporności tych cewek .
 • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
 • Poziom 2  
  sprawdziłem napięcia na elektrozaworze i są takie same (elektrozawór 2 drożny) więc na jednym i na drugim są takie same w zależności od sekwencji pobierania wody więc elektronika jest sprawna (tak zakładam). Myślę że 2 komora elektrozaworu się blokuje co jakiś czas - albo czyszczenie albo wymiana całości..
 • Poziom 8  
  Miałem podobny problem z Gorenje WA25s. W pralce po uruchomieniu podczas pierwszego napełniania wodą wyskakiwał błąd chyba F2 (dokładnie nie pamiętam). Do pralki przyjeżdżało dwóch czy trzech serwisantów a pralka dalej F2. W końcu zadzwoniłem do producenta i serwis podpowiedział abym szukał w zasilaniu pralki wodą, bo komputer liczy czas w jakim pralka powinna napełnić się wodą. Może zawór przyłączeniowy, może filtr na przewodzie zasilającym, może za małe ciśnienie wody, może elektrozawory. Pełen frustracji postanowiłem się z nią rozprawić. Albo będzie działać prawidłowo albo wymiana na nową. Więc zdjąłem górny blat i uruchomiłem pranie obserwując jej działanie. Zwróciłem uwagę, że podczas napełniania pralki wodą bardzo zwiększają swoją objętość przewody wodne od elektrozaworu do takiego pojemnika gdzie mieszany jest proszek z wodą. Okazało się, że na dyszach wylotowych wody odkładał się kamień z wody i po kilku latach użytkowania pralki było go tak dużo, że pozostał tylko niewielki otwór. Po przeczyszczeniu tego pojemnika i usunięciu kamienia pralka zaczęła działać prawidłowo.
 • Poziom 2  
  Problem rozwiązany - blokował się elektrozawór. Po przeczyszczeniu elektrozaworu wszystko działa ok.