Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH PRO GSB 14,4 - Czasem nie reaguje na włącznik [Rozwiązanie]

09 Oct 2012 22:47 3948 1
  • Level 14  
    Witam
    BOSCH Professional Model: GSB14,4-2-Li [Li-lon Compakt]
    Problem:
    Podczas pracy wkrętarka po prostu "zacina się" normalnie pracuje ale co jakiś czas porostu nie reaguje na wcięty włącznik [Podświetlenia działa] ale kolejna próba wciśnięcia przycisku pozwala wrócić do normalnej pracy i tak co jakiś czas przestaje pracować. Problem był dość trudny do lokalizacja bo bosch posiada mikro kontroler wraz z układem sterującym czego w zwykłej wkrętarce niema...

BOSCH PRO GSB 14,4 - Czasem nie reaguje na włącznik [Rozwiązanie]BOSCH PRO GSB 14,4 - Czasem nie reaguje na włącznik [Rozwiązanie]BOSCH PRO GSB 14,4 - Czasem nie reaguje na włącznik [Rozwiązanie]

Rozwiązanie znalazłem na uwęglonych i dość luźnych stykach na złączu silnika jak na foto widać wszystko wygląda ok ale po demontażu styków widać uwęglone miejsca.
    Przy pomocy Elektrical Contact Cleaner oczyściłem styki i docisnąłem po tym zabiegu wszystko wróciło do normy.

Może to komuś pomoże. Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 2  
    Witam miałem identyczny problem czyszczenie styków nic nie dało. Faktycznym problemem jest potencjometr w spuście należy go rozebrać i wyczyścić blaszki z potencjometria oraz styki przełączników po tym zabiegu wszystko OK może komuś to pomoże pozdrawiam