Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C660D - Zalana klawiatura

masky7543 10 Paź 2012 00:06 2811 4
  • #1 10 Paź 2012 00:06
    masky7543
    Poziom 2  

Witam
    Ostatnimi czasy zalałem sobie klawiaturę w laptopie herbatą, dosyć niewielką ilością (1 łyk). Po odłączeniu zasilania rozkęciłem laptopa, wyciągnąłem klawiaturę (od razu zaznaczam, że pod klawiaturą nie było żadnych śladów zawilgocenia lub zalania) zdjąłem wszystkie przyciski i zawiasy, klawiaturę wyczyściłem alkoholem, na ile pozwalał na to jej raczej monolityczny charakter, po czym zostawiłem do osuszenia na dwa, trzy dni. Po złożeniu okazało się jednak, że w laptopie nie działa kilka przycisków (mianowicie 5,r,y,9, co do cyfr to także ich odpowiedniki na drugiej klawiaturze numerycznej - przynajmniej dotychczas te zauważyłem). I może na tym bym poprzestał i wymienił klawaiturę na nową, ale zaintrygował mnie jeden fakt: wymienione klawisze nie dziłają w tym samym czasie, ale zdarzają się okresy (poza samym rozruchem systemu) kiedy zaczynają działać (wszystkie), po czym po jakimś czasie znowu ich funkcjonalność zanika.
    I tu nasuwa się moje pytanie: czy takie przebłyski aktywności klawiatury wynikają z uszkodzenia, przepalenia, ewentualnie nie dosuszenia klawiatury i są zjawiskiem normalnym dla tego rodzaju uszkodzeń, czy problemu należy (nie daj Boże) doszukiwać się głębiej - np zwarcie na gnieździe klawiatury (tam gdzie łączy się z płytą główną - nie mam pojęcią jak się to fachowo nazywa) lub podobne?
    Bardzo proszę znawców tematu o pomoc, ponieważ zastanawiam się czy wymiana klawiatury rozwiąże problem, czy lepiej od razu zanieść sprzęt do serwisu (gwarancja nie obejmuje zalania).
    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź ;)
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 10 Paź 2012 00:22
    ebry
    Poziom 30  

Rozkręć jak potrafisz lapka i sprawdź czy ten "łyk" nie dostał się do płyty głównej, okolic gniazda klawiatury i układu KBC. Jeżeli tam jest czysto, to dla pewność możesz wymyć te okolice płynem do czyszczenia elektroniki. Z doświadczenia mogę ci napisać, że bez wymiany klawiatury się nie obejdzie.

0
  • #3 10 Paź 2012 07:55
    masky7543
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź ;)
    Jak zaznaczyłem wyżej, okolice pod klawiaturą po rozkręceniu były całkiem suche, więc sądzę, że nic z nieszczęsnej hebaty się pod nią nie dostało :)

0
  • #4 10 Paź 2012 07:58
    mkpl
    Poziom 37  

Obstawiam klawiaturę którą i tak raczej musisz wymienić

0
  • #5 11 Paź 2012 00:10
    masky7543
    Poziom 2  

To mnie trochę uspokoiło :)
    Jeszcze raz dzięki :)

0