Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niska prędkość neostrady.

ArtekZ89 10 Paź 2012 00:25 1143 3
  • #1 10 Paź 2012 00:25
    ArtekZ89
    Poziom 9  

Witam.
    Od nie dawna posiadam neostradę do 10Mb w salonie powiedzieli mi że linia do której jestem podpięty wyciągnie góra 6Mb, tyle że po podłączeniu okazało się że mam 1.3 Mb to się lekko zdenerwowałem. Przyjechali technicy sprawdzili to co już wcześniej wiedziałem i powiedzieli że na początku może być słabo ale do 10 dni po aktywacji powinno się poprawić. Minęło 15 dni i dalej to samo. Wie ktoś co może być przyczyną? Powie mi ktoś ile naprawdę powinienem wyciągnąć na takim łączu:

Cytat:

charakterystyka techniczna

tłumienie w górę
    32.2 dB
    tłumienie w dół
    55.9 dB
    margines zakłóceń w górę
    17 dB
    margines zakłóceń w dół
    12 dB
    maximum upload rate
    920 Kb/s
    maximum download rate
    2428 Kb/s
    synchronizacja w górę
    511 Kb/s
    synchronizacja w dół
    1528 Kb/s
    moc w górę
    12.4 dB
    moc w dół
    0 dB
    pakiety odebrane
    nieaktywny
    pakiety wysłane
    nieaktywny
    stracone pakiety
    nieaktywny
    link retrain
    nieaktywny
    błędy FEC (góra/dół)
    0
    błędy HEC (góra/dół)
    29
    błędy CRC (góra/dół)
    4

Z góry dzięki za odpowiedź

0 3
  • #2 10 Paź 2012 13:51
    terrade
    Poziom 36  

ArtekZ89 napisał:
    Od nie dawna posiadam neostradę do 10Mb
    "Do" - słowo klucz, realnie jest to opcja "od 1 do 10 Mb/s", ale Orange wpadło na pomysł by o tym nie informować. Dzięki czemu mają mnóstwo reklamacji i muszą płacić technikom za stwierdzenie oczywistości.

ArtekZ89 napisał:
    powiedzieli że na początku może być słabo ale do 10 dni po aktywacji powinno się poprawić.
    Bzdura (o ile naprawdę tak powiedzieli), wręcz przeciwnie, zwykle powinno się pogorszyć (lub nie zmienić).

ArtekZ89 napisał:
    Wie ktoś co może być przyczyną?
    DLM i słaba linia. DLM to taki "automat TP", który analizuje linię (błędy, synchronizacje itp.) i przycina na stałe górne widełki synchronizacji by poprawić stabilność. Można powiedzieć, że robi automatyczne darmowe migracje w dół. Ciebie zmigrował na 1528, czyli 1.2 Mb/s. DLM najbardziej agresywny jest w ciągu pierwszych 10 dni.

ArtekZ89 napisał:
    Powie mi ktoś ile naprawdę powinienem wyciągnąć na takim łączu:
    Router twierdzi, że 2 Mb/s i to wygląda realnie, choć słabo, bo zwykle jest 3-4 Mb/s dla takiego tłumienia, ale to wymaga ogromnej stabilności od linii, a gdy jej nie ma to DLM rusza do dzieła.

0
  • #4 10 Paź 2012 18:43
    ArtekZ89
    Poziom 9  

terrade napisał:
    Router twierdzi, że 2 Mb/s i to wygląda realnie, choć słabo, bo zwykle jest 3-4 Mb/s dla takiego tłumienia, ale to wymaga ogromnej stabilności od linii, a gdy jej nie ma to DLM rusza do dzieła.

Myślisz że jest możliwość przyśpieszenia do przynajmniej tych 3-4 Mb? bo jak nie to się zrobiłem w jajo jak nie wiem co, zrezygnowałem z radiówki 2 Mb za 40 zł, a jak sie okaże że nic z tego to bedę miał 1.3Mb za 49.

0