Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w telefonie - Jakie???

10 Paź 2012 02:55 1593 7
  • Poziom 9  
    Witam nurtuje mnie jedno pytanie jakie w telefonach kom. występują radia cyfrowe czy analogowe chodzi mi o te wbudowane jakie jest w telefonach cyfrówka czy analog? Jak ktoś zna to niech sie podzieli wiedzą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    :?: :!:
    W jakim sensie?
    1) Sygnał w Polsce jest tylko analogowy i oznaczany jako Radio FM, 87-108MHz
    2) Samo radio jako urządzenie, może być układem elektronicznym w pełni analogowym, lub zawierać elementy techniki cyfrowej - cyfrową syntezę częstotliwości.

Praktycznie, nie spotyka się już układów 100% analogowych, wszystko to cyfrowe syntezy a w telefonach to już całkiem. Niemniej samo radio w sensie sygnału jest analogowe.
  • Poziom 9  
    a no w takim, że są radia cyfrowe i analogowe i nie wiem jakie jest radio w telefonie cyfrowe czy analogowe? Bo jak wiadomo cyfrowe może odbierać sygnał analogowy bo tylko taki jest nadawany w Polsce.
    Więc jakie w końcu jest?
  • Poziom 23  
    Telefony zawierają chip SMD firmy philipsa [lub innej firmy ]radia analogowego z zakresu 88-108MHz a kabel od słuchawek służy jako antena.Chip ten oczywiście sterowany jest z procesora telefonu a info jest wyświetlane na wyświetlaczu telefonu.Cyfrowe radio nadawane jest w innym paśmie.Jest to multiplex DAB+.
  • Poziom 9  
    więc jest to cyfrowe czy analogowe? I czy jak jest jeden głośnik to jest muzyka w dźwięku mono czy stereo? Czy muszą być dwa głośniki żeby było stereo? To wszystko i zamykam temat.
  • Poziom 29  
    Sterowanie jest cyfrowe, a sam tor przetwarzania sygnałów analogowy. Sygnał z głośnika mono. Jak podłączysz słuchawki to masz stereo. Możesz też podłączyć telefon pod we. wzmacniacza stereo i masz stereo.
  • Poziom 9  
    ok coś tam już wiem.
    Dzięki Wszystkim.