Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w telefonie - Jakie???

10 Paź 2012 02:55 1593 7
 • Poziom 9  
  Witam nurtuje mnie jedno pytanie jakie w telefonach kom. występują radia cyfrowe czy analogowe chodzi mi o te wbudowane jakie jest w telefonach cyfrówka czy analog? Jak ktoś zna to niech sie podzieli wiedzą.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 30  
  :?: :!:
  W jakim sensie?
  1) Sygnał w Polsce jest tylko analogowy i oznaczany jako Radio FM, 87-108MHz
  2) Samo radio jako urządzenie, może być układem elektronicznym w pełni analogowym, lub zawierać elementy techniki cyfrowej - cyfrową syntezę częstotliwości.

  Praktycznie, nie spotyka się już układów 100% analogowych, wszystko to cyfrowe syntezy a w telefonach to już całkiem. Niemniej samo radio w sensie sygnału jest analogowe.
 • Poziom 9  
  a no w takim, że są radia cyfrowe i analogowe i nie wiem jakie jest radio w telefonie cyfrowe czy analogowe? Bo jak wiadomo cyfrowe może odbierać sygnał analogowy bo tylko taki jest nadawany w Polsce.
  Więc jakie w końcu jest?
 • Poziom 23  
  Telefony zawierają chip SMD firmy philipsa [lub innej firmy ]radia analogowego z zakresu 88-108MHz a kabel od słuchawek służy jako antena.Chip ten oczywiście sterowany jest z procesora telefonu a info jest wyświetlane na wyświetlaczu telefonu.Cyfrowe radio nadawane jest w innym paśmie.Jest to multiplex DAB+.
 • Poziom 9  
  więc jest to cyfrowe czy analogowe? I czy jak jest jeden głośnik to jest muzyka w dźwięku mono czy stereo? Czy muszą być dwa głośniki żeby było stereo? To wszystko i zamykam temat.
 • Poziom 29  
  Sterowanie jest cyfrowe, a sam tor przetwarzania sygnałów analogowy. Sygnał z głośnika mono. Jak podłączysz słuchawki to masz stereo. Możesz też podłączyć telefon pod we. wzmacniacza stereo i masz stereo.
 • Poziom 9  
  ok coś tam już wiem.
  Dzięki Wszystkim.