Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

makro - chexbox przesunięcie kilku naraz

bratnet 10 Paź 2012 09:31 861 11
  • #1 10 Paź 2012 09:31
    bratnet
    Poziom 11  

witam, Mam problem tego typu że mam 2 kolumny obok siebie z chexboxami ale jak zmieniam ich szerokość chexboxy się nie ruszają a jak zmieniam kolumn obok to tak przez co nie mogę zmienić szerokości kolumny bo wszystko się rozjeżdża a nie mogę kolumny obok zmienić bo się przesuwa wtedy. co robić?? proszę o szybką odp.

0 11
  • Pomocny post
    #2 10 Paź 2012 09:44
    pitermxa
    Poziom 17  

Wnioskuje, że checkboxy masz w arkuszu a nie userformie?
    Wtedy wystarczy PPM na checkbox i poszukać w ustawieniach opcji "move and size with cells" itp.

PS: To co napisałeś jest mało zrozumiałe.
    Najlepiej załącz plik, gdzie widoczny jest problem i dobrze go opisz. Również opisz cel jaki chcesz osiągnąć.
    Zwróć uwagę na interpunkcję.

0
  • #3 10 Paź 2012 10:09
    bratnet
    Poziom 11  

nie mogę dodać pliku ale dodam 3 fotki o co mi chodzi z objaśnieniem:

tak wygląda tabelka przed modyfikacją:

tak wygląda po rozszerzeniu kolumny przed chexboxami:

a tak po rozszerzeniu kolumny z chexboxami:

OGÓLNIE NIE DA SIĘ ZMIENIĆ SZEROKOŚCI KOLUMNY Z CHEXBOXAMI

to fragment tylko chexboxów jest ponad 300.... Pytanie jak rozszerzyć kolumnę z chexboxami.

P.S SCALENIE U GÓRY NIEMA WPŁYWU NA TO.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2012 10:45
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

CheckBox ma swój Caption. Dlaczego tam nie wpiszesz tekstu?

0
  • Pomocny post
    #5 10 Paź 2012 10:48
    pitermxa
    Poziom 17  

A nie możesz tego teksty zawarte w komórkach nie można zamienić tak, żeby było jako teksty checkbox'ów? PPM na checkbox -> edit text

0
  • #6 10 Paź 2012 10:54
    bratnet
    Poziom 11  

właśnie nie mogę;/ bo do textów i komórek formatowania warunkowe i funkcje są przypisane.

Może da się zaznaczyć kilka checkboxów naraz to wszystkie równo przesunę? lub jakoś inaczej chodzi oto by się nie rozjechało przy zmianie szerokości

0
  • Pomocny post
    #7 10 Paź 2012 11:01
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Dobra wiadomość jest taka, że dałoby się to zrobić.
    Zła, trzeba w procedurze zdarzeniowej (pod przyciskiem, lub w kodzie innego makra) sprawdzać szerokość kolumn i w zależności od tego wyliczyć i ustawić właściwość Shapes().Left dla WSZYSTKICH kontrolek...

0
  • #8 10 Paź 2012 11:09
    bratnet
    Poziom 11  

adamas_nt napisał:
    Dobra wiadomość jest taka, że dałoby się to zrobić.
    Zła, trzeba w procedurze zdarzeniowej (pod przyciskiem, lub w kodzie innego makra) sprawdzać szerokość kolumn i w zależności od tego wyliczyć i ustawić właściwość Shapes().Left dla WSZYSTKICH kontrolek...

problem w tym że nie zrozumiałem ani słowa;/ mógł byś na jakimś przykładzie lub gdzie klikać by to zrobić (tak by z innych kolumn i arkuszy chexboxy się nie rozjechały).

0
  • Pomocny post
    #9 10 Paź 2012 11:48
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zapisujesz szerokość kolumn w dodatkowym arkuszu, przypisując każdej położenie kontrolek. Po zmianie sprawdzasz.
    Nr kolumny ze zmienioną szerokością będzie odpowiadać checkBox' om do zmiany. Trzeba tylko przeliczyć pkt. szerokości na Left CheckBoxa.

Przykład? OK, ale trochę później. Mamy 10-go, ZUS na deklarację czeka :)

0
  • #10 10 Paź 2012 11:55
    bratnet
    Poziom 11  

adamas_nt napisał:
    Zapisujesz szerokość kolumn w dodatkowym arkuszu, przypisując każdej położenie kontrolek. Po zmianie sprawdzasz.
    Nr kolumny ze zmienioną szerokością będzie odpowiadać checkBox' om do zmiany. Trzeba tylko przeliczyć pkt. szerokości na Left CheckBoxa.

Przykład? OK, ale trochę później. Mamy 10-go, ZUS na deklarację czeka :)

poczekam ;) bo i tak nie czaje;p znam formułki exela i to 1 kontakt z makrem. ale jak byś mógł to tak do 15 będę bardzo wdzięczny.

0
  • #11 10 Paź 2012 15:21
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Kod jest stosunkowo prosty, łatwy do rozbudowy (mod ilość checkbox'ów w wierszu). Kluczem są indeksy CheckBoxów, a w przykładzie ich parzystość (i mod 2 = 0 w pętli).
    Parzyste i nieparzyste muszą być we właściwych kolumnach. Czyli robisz sobie jeden wiersz na gotowo, następnie zaznaczasz go (cały) i kopiujesz do wierszy niżej.

0
  • #12 11 Paź 2012 08:43
    bratnet
    Poziom 11  

dzięki wielkie za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów