Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Po dłuzszym dzialaniu komputera wyskakuja dziwne rzeczy na e

seb01 28 Jan 2005 22:55 1460 12
    seb01
    Level 11  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Problem ten nurtuje mnie od bardzo dawna jest trudny do wykrycia poniewaz zdaza sie po bardzo dlugiej pracy komputera i niepodoba mi sie poniewaz zalatuje problemami technicznymi ale niejestem pewien.

Po dlugiej pracy komputera ok 12 godzin w momencie kiedy uruchamiam jakies okienka zaczynaja sie dziac jakies dziwne zeczy ekran mrugotac i dziwne zeczy pokazuja sie na pulpicie zastaja jakies smieci.
    Nieda sie wogule ogladac filmow od razu wyskakuja jakies dziwne zeczy.

Napewno niejest to problem z kodekami bo niedzieje sie tylko podczas odtwarzania filmow acz kolwiek to juz mam sprawdzone.

Prosze o pomoc.

Reinstalka systemu niepomaga problem wraca po czasie.
    Sprawdze to na innym systemie bo mam 2 wtedy bede mial pewnosc czy to system czy hardware?

Moze ktos sie z tym spotkal i zna rozwiazanie?
    adames80
    Level 18  
    a wiatrak ci sie kreci przy procuchu??:)
    marek216

Level 43  
    a jak z temperaturą procka ??
    sprwedź wiatrak i ewentualnie nałóż na nowo paste jeśli temperatura bedzie zbyt wysoka
    raflik19
    Level 11  
    Witaj. ja osobiście też miałem taki problem, pomogło mi przeczyszczenie całej skrzyneczki z kurzu, który sie w niej osadził. sprawdź czy na radiatorze nie osadziła sie duża warstwa kurzu. kurz działa jak izolator zatrzymuje dużo ciepła. nie zapomnij przedmuchać zaślacza on też dużo ma do temp. w jednostce centralnej. jak osobiście mam żałożone dodatkowe trzy wentylatorki na obudowie. powodzenia

Pozdrawiam Rafał
    Pieron
    Level 31  
    witam

moim zdaniem to zacpana Pamiec, plik wymiany,cache.
    zainstaluj progs Super Ram i zobacz czy problem sie poprawi/zniknie
    pamiac jest notorycznie uwalniana tzn z nie aktywnych i nie uzywanych aplikacji, plików bibliotek itp pamiec jest uwalniana. zobacz plik wymiany ( wielkosc ) i miejsce na dysku na którym jest plik wymiany.
    korelian
    Level 19  
    A płytki pamięci w slotach przeczyściłeś? Wyjmij płytki przeczyść styki
    najlepiej zwykłą gumką do mazania. Mi pomogło
    Nara
    Pytong
    Level 32  
    Na moje oko, zacząłbym najpierw od grafiki. Pikseloza i brak odpowiedniego odświeżania ekranu przez grafike, to typowy objaw przegrzewania sie RAM-u grafiki lub procka grafiki, wsytepujący po przetaktowaniu paramterów, lub dłuższej pracy.
    Pozdro

czy jest to może płyta K7VZA ?
    seb01
    Level 11  
    Witam wszystkich serdecznie i z gory dziekuje za pomoc.
    Okazalo sie za zainstalowany prze zemnie dodatek ze strony internetowej www.speedguide.net dodadek przyspieszajacy dzialanie internetu na moim windows 2000 powoduje te objawy.
    Jak narazie usunolem z rejestru systemu jego wpisy i podmienilem na oryginalne i problem zniknol natomiast peny bede za jakis dluzszy czas.
    Jesli wruci to znowu bede pisal.
    Sprzetowo komputer jest sprawny na 100%
    Pracowalem kiedys jako serwisant wiec wiem to na pewno.
    Nie instalujcie takich smieci teraz mam nauczke :)
    seb01
    Level 11  
    Niestety panowie problem pojawia sie ponownie bardzo zle ze musze tak dlugo na to czekac.
    Wygladalo to nastepujaco:
    Ogladalem film dvd po skonczeniu filmu zauwarzylem dziwny komunikat w systemie ze tlen nie moze sie odwolac do pamieci i nie moze rysowac.
    Kliknolem ok.
    Po czym wsadzilem dosama plytke z filmem do napedu i poznikaly mi ikonki z menu 3 klawicze przestaly dzialac i dziwne szare zeczy oni to okna oni nic mialem na pulpicie.
    Klilka razy nacisnilem f4 i potym 3 klawisze zaczely dzialac.
    Uruchomilem kompa ponownie i nic wszystko dziala bez zarzutow.
    Ja juz nic z tego nierozumie moze to problem z tlenem?.
    Komputer jest sprawny w 100% pamiec podkreslam rowniez.
    Niemam ochoty na reinstalacje systemu problem zawsze pojawia sie po czasie.
    Wirosow niema ani robali sam niewiem.
    Pomocy.
    Moze ktos spotkal sie z podobnymi objawami. Mam nadzieje

Sebastian K
    Pieron
    Level 31  
    witam

seb01 wrote:
    ...zaczynaja się dziac jakies dziwne zeczy ekran mrugotac i dziwne zeczy pokazuja się na pulpicie zastaja jakies smieci.
    Nieda się wogule ogladac filmow od razu wyskakuja jakies dziwne zeczy

> O Jakie dziwne rzeczy sie rozchodzi => zrób screen i wrzuc.
    > Wejdz do Biosu i posprawdzaj temperatury (Jako byly serwisant powinienes sie chyba troche znać)
    > Sprawdzic karte graficzna, pomeczyć ja jakims benchmarkiem
    > Overclocking wyłączyć
    > Przescanować spy botem,Ad-aware, (HIJACK THIS mie zaszkodzi http://www.hijackthis.de/ podaj sciezke dla logu na twoim kompie lub go tam skopiuj)
    > Zdeinstalować dotachczasowy program odtwarzajacy
    > Zainstalować jakis inny
    > O ile mozliwe podmienić urzadzenie odtwarzajace
    > O ile mozliwe podmiana karty graficznej
    > F8 "ostatnio dzialajaca konfiguracja" + aktualizacja
    > Sprawdzenie ustawien w biosie lub start z przycisnietym klawiszem INSERT lub (wyciągnięcie jumpera) i wlozenie po 10 sek.

> Jak dużą masz pamięć?
    > Jaka Karta graficzna?
    > Sterowniki?
    fraga
    Level 15  
    Witam!

Moim skromnym zdaniem winna jest tylko i wyłącznie przegrzewająca się karta graficzna,
    spróbuj dotknąć do jej radiatora w momencie, gdy komp zacznie świrować.
    Warto było by również w ramach eksperymentu włożyć na jej miejsce inną kartę i zobaczyć, czy problem się powtórzy.

Pozdrawiam!
    seb01
    Level 11  
    tezmi sie wydaje ze to grafika ale wczesniej niemialem takiego problemu .
    Screna nie moge zrobic bo komputer tak swiruje ze tylko reset pomoga a tak to nieda sie nawet dostac do menu start.
    Temperatura cpu jest ok.
    grafika to pixelview gf fx 5700
    pamieci mam 768mb.
    Grac na kompie moge caly dzien i nic sie niedzieje wszystko zaczyna sie psuc w momecie gdy naciskam ok na tym dziwnym komunikacie ze dostep do pamieci jest wzbroniony albo czasami tlen niemoze rysowac layer.
    Sprubuje sciagnac najnowsza wersje tlena i zobaczymy czasami caly tydzien niewidze tych komunikatow.
    Zapuszcze kompa na kilka dni i zobaczymy.
    Wydaje mi sie ze to sie dzieje tylko wtedy gdy mam dostep do internety?
    Pieron
    Level 31  
    witam

Dopiero teraz napisales troche dokladniej, że na podstawie tego można by przyjac/wywnioskowac że to (najprawdopodobniej) nie wina Hardware, można by przyjac że jest to tzw.Denial of Service Attack (DoS) lub jakies inne dzialanie hakerskie np. przez dziure w tlenie, czy przegladarce itp. Jak sam piszesz wystepuje to po dlugiej ciaglej pracy kompa a wiec na 98% próba lub wlamanie do kompa.
    przedewszystkim zdeinstaluj tlen na jakis okres czasu/obserwacji (np. tydzien)
    zainstaluj Firewall obojetnie jaki np.Zone alarm
    Zrób aktualizacje windowsa.
    jak bedziesz odciety od netu "sciana ogniową" nie powinny już wystepowac żadne dziwne rzeczy