Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark T 644 czarne kopie

10 Paź 2012 12:07 1146 10
  • Poziom 9  
    Czarne wydruki z Lexmark T 644. Zamontowany nowy Bęben z tonerem ( oryginalne). Wyczyściłem laser. Bez zmian. Pomocy!

• Poziom 32  
    Na pewno ten toner jest dobry?
    Może gdzieś ci napięcie ucieka jakieś.
  • Poziom 23  
    Może powiedz coś więcej - po co wymieniałeś bęben, dosypywałęś toner, od kiedy masz takie wydruki, czy masz możliwość wsadzenia innej kasety żeby sprawdzić czy to coś innego. Bo wg mnie to najprawdopodobniej jest wałek ładujący(czy jak on tam się nazywa bo nigdy nie pamiętam), ale musze mieć więcej danych...
  • Poziom 25  
    Co to znaczy czarne wydruki? odnośnie wspomnianego wałka to faktycznie może on (one) być za to odpowiedzialny, sprawdź czy w ogóle jest ten wałek, chodzi o ten podwójny nad bębnem.
  • Poziom 18  
    A czy przed Twoją ingerencją w laser wydruki były dobre? bo jak już się przekonałeś nie było w nim ani 1 atomu kurzu :) być może czego nie podpiąłeś, sprawdź ale optyka w tym sprzęcie... jedynie szybka od spodu ale jak nie wyczyścisz nic się nie stanie - maszyna skoryguje napięciem rolki ładującej.
  • Poziom 23  
    Gdyby nie podpiął to by wyskoczył błąd typu 900 RIP software error czy jakoś tak(nie uczę się błędów na pamięć).
  • Poziom 9  
    Drukarka robiła czarne kopię z nieoryginalnym tonerem i bębnem.zamontowałem nowe,oryginalne i nadal drukował na czarno.kolejno wymontowalem laser i wyczyscilem.bez zmian!sprawdzałem rolkę transferową czy ma "przejscie"Ok
  • Poziom 23  
    Wrzuć jakiś skan. Przeczyść denaturatem te dwa "wałki" nad tonerem, które lecą w dół podczas zamykania klapy.
  • Poziom 10  
    Albo uszkodzona rolka transferowa, albo te wałki które są widoczne przy zamykaniu klapy. Maintenance kit był wymieniany w tej drukarce? Czy drukarka z małym przebiegiem ?

P.S. Błąd 900 Rip software nie ma nic wspólnego z fuserem.
  • Poziom 26  
    Sprawdź płytkę HV.Miałem przypadek że była cała zasypana "regenerowanym"tonerem i robiła cyrki w postaci czarnych kartek.Sprzątanie,wymycie oraz poprawienie kontaktów pomogło.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Po sprawdzeniu płyty wysokiego napięcia, oczyszczeniu i przelutowaniu mam bardzo dobre wydruki. Dziękuję bardzo za pomoc. Zamykam temat!