Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maxtor DiamondMax 8 Plus. Instalacja systemu. Błąd systemu operacyjnego.

28 Sty 2005 23:05 3096 5
  • Poziom 10  
    Mam problem z dyskiem Maxtor DiamondMax 8 Plus 40GB (ATA 133 / 7200RPM 2 MB cache):

Podłączyłem go (jest tylko jeden dysk) i ustawiłem jumperami jako Master (2 razy sprawdzałem). Gdy instaluje XP SP2 to wszystko ładnie sie ładuje dochodzi domenu dzielenia na partycje i formatowania. A więc dziele tam dysk na partycje C:(35GB) i D:(5GB). Formatuje partycje C w NTFS po czym instalator kopiuje pliki windowsa na dysk. I do tego momentu wszystko jest OK. Jednak jak komp sie restartuje po skopiowaniu plików i wtedy gdy powinno sie uruchomić insatlowanie windowsa wyskakuje taki błąd: "Błąd systemu operacyjnego".

Co mam robić (BIOS też wykrywa dysk jako Master)??
    sprawdz jeszcze inne czesci kompa jak ramy, grafa itd. mozesz jeszcze zastosowac progaram MAXBLAST, ktory jest programem Maxtora i mozna go sciagnac z strony producenta.
  • Poziom 30  
    a najprostszy sposób, czyli instalacja z innej płyty, lub podmiana napędu cdrom, lub jedno i drugie
  • Poziom 19  
    Zenek napisał:
    a najprostszy sposób, czyli instalacja z innej płyty, lub podmiana napędu cdrom, lub jedno i drugie

Nierozumiem po co podmieniać cd-rom on działą albo nie.
    Co do innej płyty to się zgodze, ale najlepiej patritionmagic bo wszystko by micr... zawodzi.
    Można spróbować przeprowadzić operacje na całkiem innym komputerze wsadzić ten dysk i z innei płyty sprubować zainstalować. (ja tam mam backup na Verbatimie i bije po łapach jak ktoś lezie więc o płyte się nie martwie)
  • Poziom 30  
    drak, podeślę Ci w takim razie samsunga X32, i zainstalujesz z niego np XP, ale po każdej instalacji system będzie inaczej się zachowywał- pewne funkcje nie działają, pewne błędy się pojawiają.
    Zmiana napędu usunęła wszystkie te problemy, płyta z XP oryginalna, w firmie.
    Jak mawiali starożytni Rzymianie- wszystko albo działa, albo jest spie.....e, a jeśli działa, to albo działa dobrze, albo ciu..to ;) :spoko: