Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator do obliczania indukcyjności poszukiwany.

28 Sty 2005 23:06 10377 4
 • Poziom 10  
  Witajcie!
  Niedawno natknąłem się w Sieci na taki kalkulator. Można było przy jego pomocy obliczyć indukcyjność cewki przy zadanych parametrach drutu i napięcia, lub podać żądaną indukcyjność i otrzymać parametry.
  Czy ktoś z Was zna adres do tego cuda?

  Bardzo dziękuję i pozdrawiam
  Kaju
 • Poziom 10  
  Jakoś nic nie można ściągnąć, ale i tak to nie to, co widziałem. Tamten był on-line. Dzięki za dobre chęci.
  Pozdrawiam
  Kaju
 • Poziom 10  
  tyktyk napisał:
  Witam też kiedyś znalazłem: Zobacz może ci się przyda!! Pozdrawiam!!!


  Witaj!
  Przyda się na pewno, choć nie w tym przypadku. To, co miałem na myśli było trochę inne, bardziej rozbudowane. Może w takim razie ktoś z Was pomoże.
  Muszę wykonać zaworek oparty na solenoidzie. Na karkasie aluminiowym o średnicy 6mm i długości 28mm ma być nawinięte uzwojenie. W osi karkasu jest rdzeń stały sięgający do połowy długości i rdzeń ruchomy zajmujący pozostałą długość. Rdzenie są stalowe. Rzecz w tym, żeby tak dobrać średnicę drutu i ilość zwojów, by przy napięciu 4,5V uzyskać maksymalny strumień magnetyczny taki aby ruchomy rdzeń odsłonił otwór zaworu. Czy możliwe jest określenie parametrów uzwojenia tak, aby wyciągnąć z tego maksymalny strumień? Takie zaworki istnieją, a więc da się to zrobić, tylko ja osiągnąłem zadowalający efekt dopiero przy 6V, a muszę mieć przy 4,5V. Nie mogę się wstrzelić we właściwe parametry. Gdyby ktoś chętny do pomocy potrzebował rysunek, to służę takim.
  Z góry dziękuję
  Kaju