Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 40le705e - TV się nie włącza, mruga ciągle czerwona dioda

10 Paź 2012 17:28 16179 10
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam ogromną prośbę. Próbowałem wejść w tryb serwisowy. Za pierwszym razem się udało. Po ponownym włączeniu tv wszystko było w porządku. Gdy spróbowałem kolejny raz wejść w tryb serwisowy, to nie udało mi się. Mało tego, od tej chwili już nie mogę włączyć telewizora. Mruga tylko przez cały czas czerwona dioda. Jak wcisnę na pilocie przycisk MENU, to włącza się zielona dioda OPC i mruga przez cały czas razem z czerwoną. POMOCY!!!
  • HelukabelHelukabel

• Poziom 28  
    Za pierwszym razem się udało i co ?? NIC NIE ZMIENIAŁEŚ ?? Pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Nic nie zmieniałem. Poza tym po wyjściu z trybu serwisowego telewizor działał.

• Poziom 28  
    To dzwonić po serwis TV w miarę nowy mam nadzieję że wciąż na gwarancji. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Niestety gwarancja się skończyła. Myślałem, że może jest możliwość zrobienia jakiegoś resetu software poprzez kombinację klawiszy albo poprzez zwarcie jakiejś zwory na elektronice telewizora. Próbowałem uaktualnić firmware i ta opcja działa i aktualizuje go bez problemu. Jednak to nie rozwiązuje sprawy, bo telewizor dalej się nie włącza.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Próbowałem wejść w tryb serwisowy
    *nawet 2x
    Widzisz teraz kol. do czego prowadzi " grzebanie " lub jej próby w Sharpie.
    Jak teraz naprawa w servisie "uderzy po kieszeni" to będzie to skuteczne lekarstwo na świerzbiące ręce .

* nadal nie wiem po co tam wchodziłeś

p.s
    Ponieważ jesteś początkujący nawet podanie "lekko pomocnej" ręki i do tego w Sharpie z podświetleniem LED (Edge LED ) nic nie POMOŻE.
    Seria 600 i 700/ z roku 2009 zbliżone.

Moja rada >> w serwis.
  • Poziom 10  
    Już teraz wiem, że ta ciągle migająca czerwona dioda oznacza, że to jest pojedyncze mignięcie. Podobnie z diodą OPC, co wskazuje wg kodów błędów na problem z inwerterem lub lampami albo też z zasilaniem.
    Spróbowałem uruchomić TV wg procedury z błędu lamp:
    ----------------------------------------------------------------------
    ERR_PNL(40pin): Abnormal L. Confirmed after 5 consecutive
    detections at 1 second intervals (detected only when the backlight
    is on).
    Note that after five detection counts, the lamp cannot be activated
    except in the monitoring process.(For the first time, only the
    inverter is reset, and error OFF is not activated.)
    Accumulated counts are cleared to 0 when the setting in the
    adjustment process is made, when AC_ON is performed with
    [CH_DOWN] and [VOL_UP] on the unit down or after continuous
    illumination for 3 minutes.
    -----------------------------------------------------------------------
    Telewizor włączył się i mogłem oglądać programy. Wszystko działa normalnie. Po wyłączeniu TV przyciskiem zasilania na piloci i ponownym włączeniu zapale się tylko na zielono dioda POWER (ciągłe świecenie) i telewizor nie reaguje. Działa jedynie wyżej wymieniona procedura. Telewizor nadal nie może wejść do menu serwisowego.
    Może teraz będzie ktoś w stanie mi udzielić porady innej niż oddanie TV do serwisu?
  • Spec od monitorów
    Tylko przez powrót do ustawień fabrycznych....

W instrukcji napisano
    Cytat:
    USB Media Player No Divix, ONLY Photo and Music

Link_ test i wspomnienia

Można spróbowac zrobić _"czyszczenie buffora błędów invertera lamp ERR_lamp" , ale u Ciebie funkcja wej. w service menu nie działa.

Ten obrazek i rola IC2002 w komunikacji z prockiem ,zasilaczem i inverterem mówi wszystko
    Sharp 40le705e - TV się nie włącza, mruga ciągle czerwona dioda
  • Poziom 1  
    Witam

Miałem podobny problem.Dioda migała 6 razy i telewizor nie chciał się załączyć.W moim przypadku wystarczyła wymiana kabla zasilającego.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Bardzo ciekawe z tym kablem. Aż się pokuszę i spróbuję tego rozwiązania :)