Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon i455 - sygnalizuje błąd

m-e-m-o 28 Sty 2005 23:29 1951 4
  • #1 28 Sty 2005 23:29
    m-e-m-o
    Poziom 13  

Witam, kupiłem używaną drukarkę Canon i455 i mam z nią problem. Poprzedni właściciel twierdził, że ma ona czasami problem z pobieranim papieru, ale się okazało że, jak to się ostatnio mówi, "mija się z prawdą" :) W rzeczywistości problem polega na czym innym. Chodzi o to, że kiedy ją włączę, to od razu zaczyna migać dioda: 7 razy krótkie pomarańczowe mignęcia i jeden zielony długi. Kiedy próbuję drukować, to wyświetla się komunikat, że jest problem z drukarką. Zdjąłem z drukarki obudowę i zacząłem kombinować i tu odkryłem coś dziwnego. Kiedy otwieram klapkę, głowica przesuwa się wtedy na środek i kiedy wyjmuję i wkładam z powrotem całą głowicę, to na nic to nie wpływa. Kiedy jednak klapka jest teoretycznie zamknięta (przytrzymuję czujnik od klapki palcem) wózek jest w swoim pierwotnym położeniu (max po prawej stronie) i wtedy przesunę ręką wózek z głowicą tak, żebym mógł ją wyjąć i kiedy wyjmę i włoże głowice, to od tego momentu świeci się zielona dioda i drukarka działa już prawidłowo do czasu kiedy zostanie wyłączona i ponownie włączona. Wtedy trzeba operację powtórzyć od nowa. Proszę o pomoc, niech mi ktoś napisze czym to jest spowodowane i jak sobie z tym poradzić.

Zmieniłem temat
    kosmita

0 4
  • #2 31 Sty 2005 20:22
    drukmen1
    Poziom 15  

7 mrugnięć świadczy o niewłaściwie zainstalowanej głowicy, uszkodzeniu jej elementu sterującego lub zainsatlowaniu głowicy z innej podobnej drukarki.
    Nie mam dokumentacji do i455 ale w i450 miała być głowica QY6-oo47.
    Spawdź czy taką masz.

Pozdrawiam

0
  • #3 31 Sty 2005 21:15
    m-e-m-o
    Poziom 13  

Mam głowicę QY6-0044 Jeżeli już wykonam ta procedurę o której pisałem wcześniej, to drukuje normalnie, tylko, że jest to dość uciążliwe.

0
  • #4 01 Lut 2005 20:07
    drukmen1
    Poziom 15  

Podejrzewam, że masz głowicę do straszych typów drukarek.
    A ponieważ drukarka zczytuje kod głowicy więc jak jej się nie zgadza to głupieje. Głowice o numerach od qy6-oo37 , 38, 40, 44 itp pracują na atramentach tych samych BCI 24 BK i color, więc nie wiem po co te modyfikacje. Z dokumenatcji jednak wynika, że żywotność tych głowic wynosi 4000 str ( 2500 w kolorze i 1500 cz-b). Wtedy drukarka staje i nie daje się uruchomić. W trybach serwisowych można skasować jej pamięć i ruszy ale głowica wytrzymuje niewiele więcej a szczególnie przy użyciu nieoryginalnych atramentów (liczy sobie ilość wykonanych czyszczeń) Podejrzewam, że gościowi padła oryginalna głowica i założył taką jaką miał.
    Wyprowadzenia styków są takie same. i teraz musisz ją ogłupić aby się dała nabrać.

Pozdrawiam

PS Jak Cię to interesuje to sprawdzę po ile jest oryginalna głowica do tej drukarki.

0
  • #5 01 Lut 2005 22:24
    m-e-m-o
    Poziom 13  

Jeśli możesz to sprawdź cenę i to czy oryginalna głowica to inny model od tego, który ja posiadam. Z góry WIELKIE DZIĘKI !!!

0
  Szukaj w 5mln produktów