Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor z HDMI CEC - auto włączanie i wyłączanie

supermega 10 Paź 2012 18:01 13740 6
  • #1 10 Paź 2012 18:01
    supermega
    Poziom 8  

Chcę by mój nowy telewizor był podłączony do dekodera sat i:
    1. Przy włączeniu dekodera się włączył.
    2. Przy wyłączeniu dekodera się wyłączył.

Działa to w oparciu o HDMI CEC i pozwala to sterować 1 pilotem - tylko tym od dekodera. Samsung LE32R82B włącza się poprawnie jednak zamiast się wyłączyć przełącza się w tryb TV (gdzie nie ma sygnału i na ekranie widać mrówki). Zgaduję, że wszystkie Samsungi tak mają.

Czy znacie taki telewizor (producenta)?

• #2 10 Paź 2012 23:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 12 Paź 2012 20:34
    supermega
    Poziom 8  

Nie po kłopocie, bo TV nie da mi funkcji multiroomu, jaką dadzą dekodery (mam 3, a planuję 4 TV).

• #4 19 Paź 2012 09:53
    mac6
    Poziom 13  

Cytat:
    Czy znacie taki telewizor (producenta)?

Zdecydowana większość telewizorów ma opcję wyłączania się poprzez HDMI-CEC (w tym również Samsungi). Opcja ta jest z reguły defaultowo wyłączana w menu telewizora (w opcjach wejść HDMI).

supermega napisał:
    Nie po kłopocie, bo TV nie da mi funkcji multiroomu, jaką dadzą dekodery (mam 3, a planuję 4 TV).

A jakich dekoderów chcesz używać?

• #5 26 Paź 2012 17:27
    supermega
    Poziom 8  

Wiem, że każdy ma to w specyfikacji, ale nie działa tak jak bym chciał.

Mój Samsung ma włączone skoro reaguje na dekoder. Jest napis "Anynet+: disconnecting" i zamiast się wyłączyć to zmienia input.

Dekodery Ferguson Ariva (różne modele 52E, 102mini, 102E, 150Combo, 202E oraz 250Combo).

• #6 30 Paź 2012 18:47
    andpol 33
    Poziom 33  

Właśnie dzisiaj kupiłem Arivę 250 i mam ten sam problem, co Ty. Dekoder potrafi włączyć telewizor a przy wyłączaniu dekodera następuje rozłączanie anynet+ i tv przechodzi na odbiór analogu. Mam 4-letnią plasmę.

• #7 17 Mar 2015 15:23
    mwarzy
    Poziom 12  

Koledzy, udało się Wam coś rozwiązać w tym temacie? Ja się bujam z podobnym problemem, mam telewizor LG i dekoder Arriva Combo 250. I na chwilę obecną mam tak, ze muszę oddzielnym pilotem włączyć dekoder, oddzielnym pilotem włączyć telewizor ale przy wyłączaniu wyłączenie pilotem telewizora wyłącza mi też dekoder (chociaż tyle :-)
    Wcześniej miałem ten sam dekoder Arriva Combo 250 ale telewizor samsunga i w tej kombinacji to pilotem od dekodera włączałem dekoder i wówczas dekoder uruchamiał mi telewizor ale, żeby wyłączyć ten zestaw to uwaga: pilotem od TV wyłączałem TV i TV automatycznie wyłączał mi dekoder - takie to było pokręcone :-)
    A Wam się udało jakoś ten problem rozwiązać?

Dodano po 3 [sekundy]:

Koledzy, udało się Wam coś rozwiązać w tym temacie? Ja się bujam z podobnym problemem, mam telewizor LG i dekoder Arriva Combo 250. I na chwilę obecną mam tak, ze muszę oddzielnym pilotem włączyć dekoder, oddzielnym pilotem włączyć telewizor ale przy wyłączaniu wyłączenie pilotem telewizora wyłącza mi też dekoder (chociaż tyle :-)
    Wcześniej miałem ten sam dekoder Arriva Combo 250 ale telewizor samsunga i w tej kombinacji to pilotem od dekodera włączałem dekoder i wówczas dekoder uruchamiał mi telewizor ale, żeby wyłączyć ten zestaw to uwaga: pilotem od TV wyłączałem TV i TV automatycznie wyłączał mi dekoder - takie to było pokręcone :-)
    A Wam się udało jakoś ten problem rozwiązać?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME