Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor Sony Trinitron rm-658(stary) jak znaleźć i zaprogramować kanały?

tomazi666 10 Paź 2012 19:31 3753 6
  • #1 10 Paź 2012 19:31
    tomazi666
    Poziom 7  

Witam, jako prezent ślubny lata temu dostałem 14 calowy telewizor. Do tej pory używam go na warsztacie samochodowym jako narzędzie do zabijania nudy. Ostatnio przez przenosiny straciłem wszystkie kanały, są teraz rozproszone po wszystkich kanałach (jest ich aż 30...) i szumią. Tu moja prośba. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak naleźć, zaprogramować i ustawić w odpowiednim miejscu wszystkie kanały? Dodaję zdjęcie pilota.

-1 6
  • #3 13 Paź 2012 11:40
    tomazi666
    Poziom 7  

mam na nim 3 przyciski, plus i minus (wiadomo) i trzeci który służy do przełączania pomiędzy kontrastem, jasnością i głośnością oraz pojawia się po kilku krotnym naciśnięciu w prawym górnym rogu ekranu taki rysunek jak na przycisku pilota (skrajny dolny lewy róg klawiatury pilota) I co tu robić...

0
  • #4 13 Paź 2012 16:08
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

tomazi666 napisał:
    ... I co tu robić...

Myślę, że warto podać model telewizora.
    Sądząc na podstawie pilota, strojenie i zapamiętywanie kanałów, odbywa się przyciskami na odbiorniku. W niektórych modelach te przyciski są ukryte pod klapką.

GM

0
  • #5 15 Paź 2012 17:29
    tomazi666
    Poziom 7  

Grzegorz Markowski napisał:

Myślę, że warto podać model telewizora.

Sony Trinitron rm-658. Nie ma tam żadnej klapki tylko te trzy przyciski.

0
  • #6 15 Paź 2012 18:18
    irekr
    Moderator

A jak się ten przycisk od przełączania kontrastu/jasności przytrzyma chwile...?

Jakieś wejście do menu musi być...

Możesz pożyczyć od kogoś pilota od jakiegokolwiek starego CRT Sony? najczęściej pasowały wszystkie w wiekszości funkcji sterowania...

0
  • #7 15 Paź 2012 18:51
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

tomazi666 napisał:
    ...
    Sony Trinitron rm-658. Nie ma tam żadnej klapki tylko te trzy przyciski.

RM-658 to symbol pilota, który posiadasz. W dalszym ciągu brak informacji z jakim telewizorem mamy do czynienia.
    Jeśli to jest TV z takim panelem jak ten na obrazku poniżej, to programowanie kanałów w tym telewizorze, o ile mnie pamięć nie myli, odbywa się za pomocą pilota o symbolu RM-841 lub kompatybilnym.

GM

2