Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia - czerwona dioda świeci- dlaczego?

dziobaqxxx 10 Paź 2012 20:04 22515 6
  • #1 10 Paź 2012 20:04
    dziobaqxxx
    Poziom 2  

Hej
    "padał deszcz" i telefon Sony Xperia Sola - się zamoczył.
    od tamtego czasu, wszystko działa poprawnie ( szybki ręcznik, wyłączenie- > potem ładowanie i surowy ryż) - w ogóle bym się niczym nie przejmował ale... przy głośniku słuchawki pali się czerwona dioda.
    szukałem w instrukcji obsługi i nie ma tam opisanej "stale palącej się czerwonej diody - nawet gdy telefon jest wyłączony"
    W instrukcji są opcje typu: możne mrugać- telefon rozładowany - może świecić na zielono- przyszedł mail/włączony bluetooth etc.
    tak więc dioda pali się na czerwono non stop- jak przychodzi mail - lub bateria jest naładowana na maxa odpowiednio zmienia kolor/zielony/niebieski ale jak odczytam maila/odłączę ładowarkę znowu wraca do stałego czerwonego światła.
    trochę mnie to martwi, bo pan w serwisie mówił coś o krystalizującej się wodzie etc.
    no ale wydaje mi się że jak ktoś programował ten telefon to wpadł na pomysł że czerwona dioda coś oznacza- pytanie jest co?!:?: :?: :?: :?:

• #2 10 Paź 2012 20:14
    AB47
    Poziom 27  

Pewnie nie oznacza nic poza zwarciem na płycie telefonu ;)

• #3 10 Paź 2012 21:18
    dziobaqxxx
    Poziom 2  

ok! dzięki za szybką odpowiedź - uff...
    to już jakaś informacja. To teraz pytanie dalsze:
    Jeśli założymy że jest to zwarcie to
    a ) dioda się przepali za x lat i nie mam się czym przejmować
    b ) coś się stanie - mam się czym przejmować

;)

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Zauważyłem nową rzecz, mianowicie:
    Gdy bateria jest prawie rozładowana - dioda miga na czerwono - ale mocniejszym/ silniejszym kolorem.
    To tak jak by światło stałe czerwone świeciło się tylko trochę - to co świeci się cały czas- a dodatkowo działa powiadamianie niski stan baterii - też kolor czerwony - dużo silniejszy - który zgodnie z instrukcją pulsuje.

ot takie nowe odkrycie.
    Jakieś pomysły?

• #4 10 Paź 2012 21:31
    basstec
    Poziom 34  

dziobaqxxx napisał:
    dioda się przepali za x lat i nie mam się czym przejmować

Za jakieś 20-30tyś godzin powinna przestać świecić.

Zanieś do jakiegoś serwisu na czyszczenie po zalaniu, nie wiadomo jak ten telefon wygląda w środku.

• #5 10 Paź 2012 23:43
    dziobaqxxx
    Poziom 2  

Tysiące godzin nie brzmią jakoś bardzo zachęcająco,
    ale nadal z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć czy jest zaprogramowana opcja - świeć na czerwono= coś jest źle.
    Czy jest to jakieś zwarcie/błąd.
    Bo jeżeli to jest jakaś informacja - to dlaczego jej nie upubliczniają?
    np. pali się lampka- zwarcie w X sektorze płyty głównej/ w baterii nie odpowiednie napięcie/ czy coś w tym stylu.
    Tak żeby można było samemu naprawić/wymienić tylko uszkodzoną część.

pozdrawiam

• #6 11 Paź 2012 09:29
    Tarvald
    Poziom 13  

Ogolnie jezeli zalales telefon to powstaje korozja ktora bedzie zjadac powoli saciezki, wiec sila rzeczy kiedys telefon przestaje dzialac. Zanies do serwisu niech Ci wyczyszcza z zalania a powinno byc wszystko ok

• #7 12 Paź 2012 12:07
    lejtnant
    Poziom 15  

Oddaj telefon jak najszybciej do serwisu na czyszczenie chemiczne. Będzie coraz gorzej. To że teraz jest ok nie znaczy ze nie padnie za kilka dni. Liczy się czas. Patent z ryżem to totalna bzdura. Tylko czyszczenie chemiczne może uratować telefon. Koszty czyszczenia są wielokrotnie niższe od kosztów zakupu nowego telefonu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo