Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso 1.8 2001r - Panel wentylacji i klimatyzacji

Grzekono 11 Paź 2012 07:57 4413 6
  • #1 11 Paź 2012 07:57
    Grzekono
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu citroena xsary picasso 1.8 z 2001r. A problem polega na tym, że co jakiś czas na panelu od klimatyzacji samo ustawia mi na AC i automatyczny nadmuch. Powiedzmy wracam z pracy do domu mam ustawione 19 stopni na ECO i nawiew na szybę a rano wsiadając temperatura zostaje ta sama tzn 19 stopni ale nie w ECU tylko AC i nawiew automatyczny na cały samochód. Zdarza się to nieraz co dzień a nieraz co 2-3 dni. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

1 6
  • Pomocny post
    #2 11 Paź 2012 13:31
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 11 Paź 2012 13:52
    autoas
    Poziom 42  

Grzekono napisał:
    na szybę

Myślę, że to właśnie też może być powód włączenia się klimy, w wielu autach tak jest, że przełączenie nawiewu na samą szybę powoduje automatyczne włączenie AC

0
  • Pomocny post
    #4 11 Paź 2012 16:25
    kybernetes
    Poziom 39  

Włączenie nawiewu na szybę powoduje przejście do trybu automatycznego, wtedy klimatyzacja sama sobie steruje co chce mieć załączone i kiedy.

0
  • #5 11 Paź 2012 16:53
    Grzekono
    Poziom 9  

Dziękuję wszystkim za szybką i konkretną odpowiedź. Dam znać jak to wygląda przy ustawieniu w innej pozycji np. nawiew na nogi.

0
  • #6 28 Gru 2012 18:38
    Grzekono
    Poziom 9  

Witam

Nie zakładając już nowego tematu chciałbym rozwinąć obecny. Problem polega na tym, że ogrzewanie zaczyna działać dopiero jak nastawię na 28 stopni i nie jest to gorące powietrze tylko lekko ciepła. Czym to może być spowodowane (czujnik temp. wewnątrz?). Dodam jeszcze, że nie raz się przebudzi i wieje gorącym i wtedy mogę zmiejszyć na dowolną ilość stopni i jest ok. Miał ktoś podobny problem?

0
  • #7 16 Sty 2013 05:55
    wilczek4u
    Poziom 10  

Grzekono napisał:
    Witam

Nie zakładając już nowego tematu chciałbym rozwinąć obecny. Problem polega na tym, że ogrzewanie zaczyna działać dopiero jak nastawię na 28 stopni i nie jest to gorące powietrze tylko lekko ciepła. Czym to może być spowodowane (czujnik temp. wewnątrz?). Dodam jeszcze, że nie raz się przebudzi i wieje gorącym i wtedy mogę zmiejszyć na dowolną ilość stopni i jest ok. Miał ktoś podobny problem?

Witaj! Zacząłbym od sprawdzenia silniczka regulującego temperature, Znajduje sie pod tapicerką na wysokości schowka pod popielniczka a od strony lewej nogi pasażera. Przykrecony na 3 sróbki. Wystarczy odkrecić i najpierw temperature na max potem na min i zobaczyc czy sie odbraca. Skok max min okolo 3 godzin na zegarku. W arzie co daj znac mam manual jak sie do tego silniczka dobrac.

0