Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b 1.8 xe problem z tym silnikiem. Proszę o pomoc.

hektor111 11 Paź 2012 11:22 1599 3
  • #1 11 Paź 2012 11:22
    hektor111
    Poziom 8  

Posiadam vectrę b 1.8 silnik xe 97. Problem: Obroty podczas jazdy na biegu jałowym potrafią spaść do 100. Silnikiem trzęsie jakby palił na 2 świece. Jak zimny silnik to autko słabe - nie ma mocy. Pojawia się taki problem - jak dodam leciutko gazu to silnik przydusza a potem obroty gwałtownie skaczą. Z tego powodu ze świateł ruszam z piskiem opon. Ponadto zdarza się ze podczas jazdy na biegu jałowym obroty albo spadną do minimum (zaczynają świecić kontrolki a silnik jakby pracował na jednej świecy) albo zgaśnie. Podczas jazdy silnikiem szarpie jakby nie dostawał paliwa albo nie paliły jakieś świece. Wymieniłem krokowca, świece, przewody, przepływkę, EGR i cewkę. Brak błędów w kompie i to na oplowskim w servisie i na tych co to mają mechanicy. Proszę o poradę. :cry:

• Fibaro
  • #2 28 Lis 2012 22:11
    Hans30
    Poziom 27  

Jakoś nie wierzę , że nie masz błędów mając takie uszkodzenie. Co do tej pory sprawdziłeś samodzielnie?

• Fibaro
  • #3 29 Lis 2012 13:06
    hektor111
    Poziom 8  

Wszystko. Wymieniłem egr, krokowy, przepływkę, cewkę. Na żadnym kompie nic nie wychodzi. I w serwisie i u mechanika, który ma taki bajerancki ten komputer co czyta wszystko. Zamierzam wymienić jeszcze czujnik temperatury. Magia

• Fibaro
  • #4 11 Gru 2012 18:50
    jasiek2276
    Poziom 1  

Witam serdecznie. Jestem właśnie w podobnym "magicznym " momencie egzystencji mojej Vectry 1,8 16 V 1997. Auto muli na zimnym silniku. Dodam tylko że to postępowało, jakieś 3 tyg temu może dwa lekko zaczęła nierówno pracować, obecnie z rana na benzynie potrafią obroty spaść do zera, nie ma mocy i szarpie przy dodawaniu gazu. Na lpg deko lepiej, ale to pewnie efekt rozgrzania, bo na cieplejszym jedzie w miarę ok. Wymieniłem przewody, świece, podmieniłem sondę lambda na używkę ale nic się nię zmieniło. Sam zczytałem błędy. Wyskakuje o nieprawidłowym syglanle lambdy, ale wcześniej też czasami wyskakiwał. Proszę o pomoc, bo perspektywa wymiany połowy auta mnie przeraża, a uśmieszki mechaników mówiących "wie pan to może być wszytko" mnie rozwalają. Pozdrawiam serdecznie.
    janusz

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo