Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LIEBHERR ICS 30130 - Nie wyłącza się

Cifek1 11 Paź 2012 11:39 2985 9
  • #1 11 Paź 2012 11:39
    Cifek1
    Poziom 8  

Witam, proszę o pomoc.
    Opis problemu: zauważyłem od kilku dni, że lodówka nie wyłącza się (chodzi non stop). Poza tym wydaje się wszystko OK. Na tylnej ściance chłodziarki raz są kropelki wody, raz lód - więc OK, nic nie mruga (chodź raz w nocy włączył się alarm - pomimo zamkniętych drzwi, wyłączyłem i więcej się nie włączył).
    Sam przyjazd serwisu to 180 zł (bez żadnych gwarancji), więc może damy radę sami :D .
    Dane lodówki: LIEBHERR ICS 30130, No. Service: 0977768-00, Serial No. 24.646.590.8
    Dziękuję i pozdrawiam

-1 9
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2012 19:57
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Uszkodzona czujka chłodziarki.
    Koszt zestawu wymiennego około 170PLN.

0
  • #3 13 Paź 2012 11:03
    Cifek1
    Poziom 8  

Dzięki, poproszę o info jak dostać się do elektroniki i tego zestawu (abym czegoś nie wyjmował "na siłę"). Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 13 Paź 2012 20:54
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Pod pokrętłem regulacyjnym temperatury.
    Następnie jest jeszcze - " SZUKAJ "

1
  • #5 15 Paź 2012 08:18
    Cifek1
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź, poradziłem. Mam jeszcze jedno pytanie. W chłodziarce, w rogu jest osłonka kabli (czujników i żarówki). Po zdjęciu osłonki jest plastik przykręcony na jedną śrubkę (ułożone w nim kable). Chciałem odkręcić tą śrubkę i zaczęło syczeć (uchodził czynnik chłodzący), dokręciłem więc ponownie i tak zostawiłem. Czy to normalne ???

0
  • Pomocny post
    #6 15 Paź 2012 08:23
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Raczej nie jest to możliwe aby oryginalnie wkręcony wkręt był w układzie chłodniczym.

0
  • #7 15 Paź 2012 08:25
    Cifek1
    Poziom 8  

Też tak myślałem, ale jest i mam problem ...
    Dzięki i pozdrawiam

0
  • #8 15 Paź 2012 20:40
    movzx
    Poziom 39  

Cifek1 napisał:
    Też tak myślałem, ale jest i mam problem ...
    Pewnie nie miałeś wkręta w układzie, tylko resztki czynnika w obudowie lodówki :idea:
    Jak usunąłeś wkręt, wszystko się do końca ulotniło.
    Jak by nie patrzeć - serwis lub utylizacja.

0
  • #9 26 Lis 2012 16:33
    slawoone
    Poziom 1  

Witam!!!
    Mam podobne objawy co kolega - nie wyłącza się lodowka liebherr ics 3013 - w zwiazku zpowyższym prosze o wysłanie info:

-gdzie mogę kupić zestaw naprawczy lub czujnik temperatury,

- oraz jak wymienić czujnik oraz czy ma ktoś intr, obsługi w pdf??

Z góry dziękuję za info: slawows(malpa)gmail.com

Pozdarwiam

0
  • #10 10 Cze 2014 10:12
    Cifek1
    Poziom 8  

Rozwiązanie problemu: przyjechał mechanik, nacisnął od środka tylną ściankę lodówki, następnie ją wyłączył, poczekał z 15 min przy otwartych drzwiach, nacisnął ponownie i stwierdził, że nic już się nie da zrobić: odklejony parownik. Niestety lodówka zepsuła się ze 3 miesiące po gwarancji, a fachowiec skasował 140 zł.
    Wniosek: sprawdźcie, czy w opisany sposób tylna ścianka od środka lodówki (po "rozmrożeniu") ugina się. Jeżeli tak to nie warto wymieniać czujników, sterowań itp. tylko zamówić nową.

Pozdrawiam

0