Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KWM-SGR - Kocioł i Sterownik Auraton 2005

fittipaldi 11 Paź 2012 15:05 2394 10
  • Poziom 8  
    Piec na eko groszek zasypany działa normalnie jak podłącze regulator auraton 2005 włącza się na regulatorze na piecu lampka termostat i nie nagrzewa grzejników albo tylko minimalnie i zazwyczaj nie może osiągnąć wyznaczonej temperatury w pomieszczeniu.

Regulator na piecu firmy "LIDER"
    wersja dla kotłów z podajnikiem ślimakowym

Przewody podłączone do portów NO i COM
    I wszystkie trzy przełączniki na dole.
    Temperatura załączenia c.o 35c
    Temperatura na kotle 70c

PROSZĘ o pomoc zaznaczę że jestem lajikiem w tej dziedzinie mieszkałem do tej pory w bloku teraz mam domek i c.o

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

dodam że jak odłączę sterownik pokojowy auraton piec wraca do normalnej pracy i wszystko działa na moje oko poprawnie ...
  • Poziom 8  
    ma ktoś wiedzę aby pomóc w problemie.
  • Poziom 22  
    A jaka temperatura do utrzymania w Auratonie? Moze za niska? i dlatego sterownik kotła wie, ze dośc z grzaniem?
  • Poziom 10  
    wlasnie mialem podobna sprawe ze swoim sterownikiem i regulatorem.
    regulator w trybie grzania kotla wylaczal pompe jak po osiagnieciu zadanej temperatury (czyli nie szlo cieplo na grzejniki).
    Sprawe rozwiazalem- chodzilo o to, ze moj sterownik powinien dostac sygnal od regulatora ze stykami NC, a regulator byl NO. Pomoglo dolutowanie przekaznika ze stykami NO.
    Sprawdz u siebie w regulatorze- moze bys zworka do ustawiania czy regulator ma byc NC czy NO. A w instrukcji sterownika znajdziesz jak ma byc podany sygnal NC czy NO. dopasuj i zadziala
    pozdr
  • Poziom 8  
    Temperatura na auratonie do utrzymania 21 C
    Więc za niska na pewno nie.
    Co do podłączenia mam COM i NO a w regulatorze robił fachowiec który montował kocioł z tego co pamiętam to normalnie podłączał do gniazda.
    SPRAWDZĘ JUTRO JAK Z PRACY WRÓCĘ...i dam znać...
  • Poziom 11  
    Witam

Kocioł KWM-SGR 19 Dziubarczyk, RK2006 + regulator pokojowy bezprzewodowy (ubogi ,tylko nastawa temp) Pytanie: jak to powinno być po osiągnięciu temp ustalonej na reg. pokojowym to dobrze ,że pompa na co się wyłącza czy źle?? mam to od niedawna i w sumie to tyle samo pali co wcześniej tylko z tą różnicą ,że grzejniki zimne się robią :):)
  • Poziom 22  
    lopez1125 napisał:
    Witam

Kocioł KWM-SGR 19 Dziubarczyk, RK2006 + regulator pokojowy bezprzewodowy (ubogi ,tylko nastawa temp) Pytanie: jak to powinno być po osiągnięciu temp ustalonej na reg. pokojowym to dobrze ,że pompa na co się wyłącza czy źle?? mam to od niedawna i w sumie to tyle samo pali co wcześniej tylko z tą różnicą ,że grzejniki zimne się robią :):)

No oczywiście,że dobrze, regulator złapał temperaturę zadaną przez użytkownika to i pompa powinna stanąć bo w przeciwnym razie pompowałaby czynnik grzewczy kiedy już nie powinna bo przecież regulator osiągnoł zadany parametr a to nic innego dla automatyki kotła jak stop z grzaniem.
  • Poziom 11  
    Może źle sformułowałem pytanie. Lepiej dla kotła jest ,że jest ten regulator pokojowy i odłącza pompę ?? bo jak się już spowrotem załącza to temp kotła spada np z 52 zadanych do nawet 35 (co jest ustawione jako minimum,mogę to zmienić ,ale czy warto??) i jeszcze pytanie 19kw to raczej nie jest ideał na 200m2 uzytkowej??
  • Poziom 22  
    Dla kotła to nie ma znaczenia czy regulator odłączy pompę czy nie, ma znaczenie dla twojej kieszeni i dla komfortu cieplnego w domu.
    Zmienić powinieneś temp zał. pompy o ile to możliwe 35st to zdecydowanie za mało, należy to podwyższyć, pytasz czy warto, oczywiście że warto dla kondycji kotła. Czy te 19 KW wystarczy na twój dom to ciężko powiedzieć na odległość. Jeżeli dom dobrze ocieplony to chyba na styk z tą mocą, ale to wróżenie z fusów.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź. To jeszcze pytanie co do ustawień. Piec mi spala narazie nieźle około 20kg/24h.z tym ,że to działa tak , temp w domu trzyma się na stałym poziomie okolo 21,ale kobiety jak to kobiety twierdzą ,że jak zimny grzejnik to zimno i tak co jakiś czas klikają o ten stopień do góry i pompa się załącza. a ja wtedy schodzę ustawiam na chwilę 2,5s/5s ,jak sie rozpali to 10/40, grzejniki robią się ciepłe, wtedy na pokojowym zmniejszam o stopien zeby wylaczyc pompe. Pytanie brzmi czy w ten sposób nie zaszkodzę dla kotła,chodzi mi o ta zmiane 2.5s/5 i pozniej odrazu na 10/40. na noc ustawiam 15/80
  • Poziom 8  
    U mnie sprawy regulatora się unormowały.
    Z tego co piszesz to dla mnie to normalne objawy z tą pompą a co do kobiet to one takie już są.