Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A300. - Dysk twardy - natychmiast wykonaj kopie zapasowa.

1JacekN 11 Paź 2012 12:33 3531 8
  • #1 11 Paź 2012 12:33
    1JacekN
    Poziom 7  

Witam wszystkich po nowej rejestracji. Jestem nowy na forum. I od razu z grubej rury. :D
    Posiadam lapka Toshiba Satellite A300 i dziś wyskoczyła mi informacja: "natychmiast wykonaj kopie zapasowe plików, aby zapobiec utracie danych, a następnie skontaktuj się z producentem komputera w celu ustalenia czy konieczna jest naprawa bądź wymiana dysku". Super, nie ma co. Szukałem już jakichś informacji w necie i co nieco znalazłem. Chciałem się zapytać jednak o następującą rzecz:
    - czy przywrócenie z HDD recovery coś pomoże czy nie - czy dysk trzeba wymienić?
    - po zakupie komputera robiłem zapis systemu na płyty, ale niestety nie powiodło się to, więc nie mam niczego na płycie. Wiem natomiast, że jest ukryta partycja czy coś podobnego na dysku D - folder HDD Recovery, którego można użyć, aby przywrócić system.
    Co mogę zrobić, aby ten fantastyczny laptop mógł jeszcze trochę pochodzić.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.

Pozdrawiam,
    Jacek

0 8
  • #2 11 Paź 2012 13:18
    boro1234567
    Spec od komputerów

Wykonaj dla pewności kopię ważnych danych, podaj SMART dysku.

0
  • #3 11 Paź 2012 13:19
    Matuzalem

Poziom 43  

W tematach przyklejonych (niebieskich) znajdujących się w dziale, do którego ten wątek trafia, znajdują się informacje dotyczące tego co powinieneś dołączyć/uzupełnić w swym poscie, by odpowiedź - w miarę - wiążącą uzyskać. Teraz można tylko teoretyzować na temat tego, że reinstalacja raczej sytuacji nie zmieni.

0
  • #4 11 Paź 2012 13:48
    1JacekN
    Poziom 7  

Czy mogę SMART dysku sprawdzić programem CrystalDiskInfo? Co jeszcze muszę / powinienem podać, aby uzyskać pomoc?

W tej chwili jestem w pracy i jak wrócę to wieczorkiem wkleję - jeżeli uda mi się to zrobić i komputer będzie jeszcze działał. :|

Zbyt wielu cennych danych to ja tam nie mam. Zdjęcia i jakieś krótkie filmy moich córek - reszta może zostać nawet skasowana. Najważniejsze, żeby laptop działał. :D

Pozdrawiam,
    Jacek

0
  • #5 11 Paź 2012 20:04
    1JacekN
    Poziom 7  

Załączam screen z programu crystal.

Toshiba Satellite A300. - Dysk twardy - natychmiast wykonaj kopie zapasowa.

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

Pozdrawiam,
    Jacek

0
  • #6 11 Paź 2012 20:06
    boro1234567
    Spec od komputerów

Dysk do wymiany.
    Dane skopiuj póki jeszcze można.

0
  • #7 11 Paź 2012 20:31
    1JacekN
    Poziom 7  

A można zapytać co się stało i czy to normalne? Czyli opcja HDD recovery nic nie pomoże?

Ile może kosztować nowy dysk do mojego laptopa?

Pozdrawiam,
    Jacek

0
  • #9 13 Paź 2012 16:36
    1JacekN
    Poziom 7  

Dzieki za odpowiedz i sugestie. Ale pakoac kolejne pieniaze w ten sprzet nie ma sensu. Najpierw problemy z zasilaniem - siadla bateria i ladowarka. Uszkodzone gniazdo ladowania, teraz dysk. Jak podlicze to co w niego wlozylem i teraz zakup nowego dysku + instalowanie wszystkiego od nowa... dziekuje.

Wczoraj zostalem szczesliwym posiadaczem MacBook-a Pro i jak do dzis nie zaluje decyzji! :D

Pozdrawiam,
    Jacek

0