Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt małej elektrowni wodnej

11 Paź 2012 14:24 4347 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich poszukuje osób które maja pojecie o projektowaniu małych elektrowni wodnych do długoletniej współpracy. Chodzi mi o projektowanie elektrowni, tamy itp. wszystko od podstaw pod dany teren. Osoby zainteresowane prosze o kontakt prywatny.
  • Poziom 9  
    chodzi mi o to zeby ktos kto jest ogarniety w te klimaty wytlumaczyl mi jakich miejsc mam szukac jakie dane potrzebuje taki projektant itp
  • Poziom 43  
    Szukaj miejsca, gdzie jest odpowiednio duży PRZEPŁYW i odpowiednio duży SPADEK.
    Przepływ 1m3 na sekundę przy spadku 1m niesie energię 10kW - z tego w urządzeniach amatorskich może da się wykorzystać połowę.
    Dla przykładu: elektrownia szczytowo - pompowa Żar ma przepływ 35m3 na sekundę przy różnicy poziomów 430m i dzięki temu daje moc 500MW.
    100 razy mniejszy spadek da 100 razy mniejszą moc.
    Wystarczy Ci 50kW? To osiągniesz przy przepływie 350 litrów na sekundę przy spadku 4,5m.

Z reguły elektrownia wodna potrzebuje jakiegoś zbiornika i rzeki - tu "kłaniają się" prawo wodne i prawo własności gruntów, oraz fizyka na poziomie szkoły podstawowej.

Poczytaj "zadaną lekturę", a potem będziesz wiedział, o co pytać.
  • Poziom 9  
    Ok dzięki wielkie o coś takiego mi właśnie chodziło:p tylko co to jest ten spadek np 4,5m;p

Dodano po 3 [minuty]:

tylko żeby ta lektura było po polsku...