Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Poradnik]Jak zwiększyć przepustowość internetu o 20%? (Windows XP)

Monsterek 11 Paź 2012 16:02 20484 4
 • #1 11 Paź 2012 16:02
  Monsterek
  Poziom 8  

  Witam ! Pewnie są wśród was tacy jak ja , którzy mają internet z np. Netii i często nie jest on wystarczalnie szybki , o to rozwiązanie! Dzięki tej metodzie zwiększamy przepustowość na maxymalną , tzn . Pobieramy do komputera największą możliwą dawkę transferu jaką oferuje nam w danym momencie nasz dostawca internetu .


  1.Klikamy Start


  2.Uruchom


  3.Wpisujemy gpedit.msc


  4.Przechodzimy do folderu: Konfiguracja komputera


  5.Szablony administracyjne


  6.Sieć


  7.Harmonogram pakietów QoS


  8.Klikamy "Ogranicz rezerwowaną przepustowość "
  następnie ustawiamy opcje na Włączone
  i u dołu ustawiamy limit przepustowości na 0%,
  klikamy Zastosuj i restartujemy komputer.


  Przyśpiesza Internet o około 20%

  1 4
 • #2 12 Paź 2012 12:05
  piterus99
  Poziom 43  

  Przedstaw może jakieś dowody tego, bo to, że gdzieś zmienisz z 20% na 0% nie oznacza, że Internet o tyle przyspieszy.
  Po takim zabiegu w 99% przypadków nie przyspieszy w ogóle.

  1
 • #3 12 Paź 2012 17:05
  Monsterek
  Poziom 8  

  No ciekawe jak ? ;]
  Zobacz sam na speedtest.pl przed zmiana a potem po zmianie i się przekonasz.
  Tylko pamietaj o wyłączeniu wszystkiego co kradnie ci transfer.

  0
 • #4 13 Paź 2012 17:16
  cefaloid
  Poziom 30  

  Monsterek napisał:
  Przyśpiesza Internet o około 20%


  Właśnie udowodniłeś nam tzw efekt placebo.

  Microsoft napisał:
  Sprostowania nieprawdziwych opinii na temat obsługi QoS w systemie Windows XP

  W różnych artykułach technicznych i wypowiedziach w grupach dyskusyjnych pojawiły się opinie, że system Windows XP zawsze rezerwuje 20 procent dostępnej przepustowości dla mechanizmu QoS. Twierdzenia te są nieprawdziwe. Właściwy opis działania systemów z rodziny Windows XP można znaleźć w sekcji „Wykorzystanie mechanizmu QoS na komputerach końcowych z systemem Windows XP — szczegóły”.
  Link

  W szczegółach tych jasno jak byk napisano:
  Cała przepustowość sieci może być współużytkowana przez wszystkie programy, chyba że dana aplikacja wyraźnie żąda priorytetu. „Zarezerwowana” przepustowość jest nadal dostępna dla innych programów, chyba że aplikacja wysyłająca żądanie wysyła dane.

  Czyli: te 20% pasma może być zarezerwowane w ten sposób, że dopiero wtedy, gdy na Twoim komputerze pracuje aplikacja wymajająca jakości usługi i zażąda ona konkretnego pasma to dostaje ją z tej puli i tylko wtedy taka rezerwacja następuje. Jeśli nie pracuje taka aplikacja, to nic takiego nie zostało zarezerwowane, a całe pasmo jest dostępne i dzielone między "zwykłe" aplikacje.

  Jedyne, co osiągnąłeś zmieniając ten parametr na 0%, to wyłączyłeś sobie w systemie możliwość rezerwacji pasma dla aplikacji tego wymagających. Czyli np. dla rozmów głosowych poprzez Skype czy telefonię internetową - po jak wiadomo takie pakiety niosące dane głosowe nie mogą czekać. Internet jak był wolny, tak jest, a teraz dodatkowo Skype Ci teraz może rwać rozmowę. Bo pakiety niosące dane głosowe straciły priorytet nad pakietami przesyłanymi przez, przykładowo, torrenta.

  Gratulacje popsucia czegoś w systemie.

  Jeśli faktycznie chcesz coś podregulować to prędzej uzyskasz efekty strojąc parametry TCP takie jak np "rozmiar okna" programem "TCP Optimizer".

  1
 • #5 13 Paź 2012 18:00
  piterus99
  Poziom 43  

  W dodatku, system liczy sobie te 20% od prędkości interfejsu - więc jeśli masz router spięty z komputerem poprzez FastEthernet, 20% od 100Mbit to jest 20Mbit - a tyle to jest najszybsza wersja Netii/Neostrady (nie fiber) - stąd sieć musiałaby w ogóle nie działać.

  Już więcej (chociaż dalej prawie nic) dają "Przyspieszacze Internetu z Allegro" - zestaw DNSów na liście, pingnięcie każdego i ustawienie w systemie najszybszego. W 99% przypadków najszybszy jest DNS operatora - bo jest fizycznie najbliżej.

  0