Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pompa głębinowa do zbiornika 300 litrów

ibu7 11 Paź 2012 19:34 1995 3
  • #1 11 Paź 2012 19:34
    ibu7
    Poziom 9  

Witam, buduje studnie z kręgów. Lustro wody poniżej 8 metrów od poziomu a dokładnie 8 metrów. Woda ma być wyciągana na piętro w domu czylki około 8 metrów może mniej :) studnia z kręgów betonowych fi 8. Jaką dobrać moc studni do zbiornika od 150 l do 300 litrów( nie wiem jaki będzie ostatecznie zamontowany) czy pompa omnigena 240 V 1,5 kw wystarczy ? a może jest jakiś wzór ?? żeby dobijała ciśnienie w zbiorniku. dodam ze pompa będzie jednofazowa, kabel już doprowadzony do studni - energetyczny czterożyłowy.
    Dodam że zbiornik będzie ocynkowany bez przepony, dlatego że mam złe doświadczenia z tego typu zbiornikami - cienka blacha i częste awarie przepony :)

0 3
  • #2 11 Paź 2012 20:33
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Nawet mniejsza pompa(tzn z mniejszym silnikiem)da radę.Najwyżej kilkanaście sekund dłużej pochodzi.W instrukcji pompy(a także na tabliczce znamionowej) pisze ile ciśnienia-jak wysoko wybije wodę. A głębokość 8m dla głębinówki+ 2 pietra to niewiele.Jeśli chodzi o zbiornik hydroforowy,to ja zawsze jestem zwolennikiem większego. Dłużej pompa pracuje,ale też więcej jest wody do pobrania.

0
  • #3 08 Kwi 2013 10:20
    maciej gnom
    Poziom 8  

a co myślicie o pompach głębinowych zds? ostatnio wszędzie się pojawiły. z tego co wiem, to włoska marka. mają bardzo ciekawe rozwiązania w modelu plug and go. jest bezmebranowy i ma łagodny rozruch, przez co pompa praktycznie nie ma mozliwosci sie spalic

0
  • #4 08 Kwi 2013 11:27
    stanislaw1954
    Poziom 41  

maciej gnom napisał:
    a co myślicie o pompach głębinowych zds? ostatnio wszędzie się pojawiły. z tego co wiem, to włoska marka. mają bardzo ciekawe rozwiązania w modelu plug and go. jest bezmebranowy i ma łagodny rozruch, przez co pompa praktycznie nie ma mozliwosci sie spalic

Może i niezłe, jeszcze nie sprawdzałem osobiście, tylko ta CENA -powala!!!

0