Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad Y550 - połączenie 2 komputerów, jeden bez systemu

11 Paź 2012 20:39 1746 6
  • Poziom 9  
    Witam otóż mam taki problem chciałem przeinstalować sobie system na laptopie z XP na wcześniejszy który miałem zainstalowany tj. Windows 7 laptop to Lenovo Ideapad Y550, zaraz na początku kupienia tego laptopa zrobiłem kopie zapasową systemu na 3 płytach DVD, uruchomiłem pierwszą płytę i zaczęła się instalacja Windows 7 jednak okazało się że podczas instalowania druga płyta była trefna i system nie zainstalował się do końca, jednocześnie usunęło mi stary system tj. XP, przypomniało mi się iż na dysku zewnętrznym mam również kopie Windows 7, którą zrobiłem programem Nero back it up (zapisało w formacie *nda) więc wgrałem sobie testową wersje Nero back it up na komputer stacjonarny, problem mam teraz z tym iż chciałbym tym programem przywrócić windows 7 na dysku twardym laptopa ( nie ma obecnie na nim żadnego systemu nowy się nie zainstalował a stary usunęło) pytanie brzmi jak połączyć te dwa komputery jak na jednym nie ma systemu operacyjnego tak żeby program Nero back it up widział dysk twardy laptopa i zainstalował na nim kopie zapasową dysku, idzie wyciągnąć dysk twardy z laptopa ale z kolei brakuje mi drugiego kabla pod SATA łączącego dysk z płytą główną, a wydaje mi się że podłączenie przez karty sieciowe tych dwóch komputerów nie może być ponieważ na laptopie nie ma systemu proszę o pomoc
  • Poziom 9  
    Właśnie mam taki przycisk w laptopie dzięki któremu można przywrócić system z ukrytej partycji to robiłem na początku jeszcze przed instalowaniem systemu z płyty i po zainstalowaniu wyskakiwał mi blue screen po przywróceniu systemu z ustawieniami fabrycznymi
  • Spec od komputerów
    Przecież teraz recovery z klawisza nie zadziała bo MBR nadpisałeś. Użyj plop boot menger z live co podałem wyżej( przy starcie extrasmenu i plop wybierz) i wystartuj z partycji recovery. SMART dysku podaj bo może już nie ma sensu czegokolwiek przywracać jeżeli dysk uszkodzony.
  • Poziom 9  
    więc tak uruchomiłem tego plot boot manegera z local boot routines menu i włączyłem dha partition 4 i to jest chyba ta partycja ukryta pisze że windows ładuje pliki pokazuje się tapeta jak podczas wciśnięcia tego przycisku recovery ale nie pokazuje się to menu z opcjami gdzie mogłem przywrócić system zamiast tego wyskoczyło okienk dosowskie cmd.exe i jest linijka x:windows\system32> która cały czas miga tak jak by ten plik nie chciał się załadować, myśle żeby może jutro kupić kabelek sata podłączyć dysk z laptopa pod stacjonarny i nagrać za pomocą nero back it up obraz dysku wydaje mi się że ten sektor rozruchowy powinien nadpisać się dobrze teraz i system powinien być na laptopie dobrze myśle ?
  • Poziom 9  
    Próbowałem wgrać tę kopię zapasową na twardy dysk z laptopa ale wyskoczył mi błąd, log z dokumentu txt:

20:00:12 Nero BackItUp Engine 12.0.2.1
    20:00:12 User name: Administrator
    20:00:12 Started date: 2012-10-12
    20:00:12 Operating system: Microsoft Windows XP

20:00:12 Application Locale: PLK (pl-PL)

20:00:12 [Restore Process]
    20:00:12 Backup name: adziu5
    20:00:12 Created by: Administrator
    20:00:12 LOG creation date: 2012-10-12
    20:00:12 File system not supported!!!

20:00:12 Could not intialize the target estimation, Estimation end!!!

co to jest za błąd dlaczego nie mogę przywrócić kopii zapasowej
  • Poziom 9  
    Witam mam problem chciałem przywrócić system windows 7 w moim laptopie (lenovo y550) ale po wciśnięciu przycisku na laptopie przywracania systemu do stanu fabrycznego po instalacji system się nie ładował tylko wyskoczył blue screen (nie ingerowałem w partycję ukrytą) pomyślałem sobie że zainstaluje system kopi zapasowej którą na początku zgrałem na płyty ale pech chciał że okazało się że druga płyta była trefna i system się nie zainstalował, a przycisk one key recovery nie działa gdyż okazało się że nadpisało MBR, pomyślałem sobie mam jeszcze obraz płyty na dysku przenośnym bo zrobiłem więc postanowiłem zainstalować nero back it up na komputerze stacjonarnym, wyciągnąłem dysk twardy laptopa podłączyłem pod stacjonarny, dysk normalnie jest widoczny pod windowsem ale gdy próbuje zgrać kopie na ten dysk w nero wyskakuje komunikat że zostanie trwałe nadpisanie dysku twardego, i wyskakuje błąd:

zadanie przywrócenia dysku ie powiodło się:

log z dziennika raportów:

20:00:12 Nero BackItUp Engine 12.0.2.1
    20:00:12 User name: Administrator
    20:00:12 Started date: 2012-10-12
    20:00:12 Operating system: Microsoft Windows XP

20:00:12 Application Locale: PLK (pl-PL)

20:00:12 [Restore Process]
    20:00:12 Backup name: adziu5
    20:00:12 Created by: Administrator
    20:00:12 LOG creation date: 2012-10-12
    20:00:12 File system not supported!!!

20:00:12 Could not intialize the target estimation, Estimation end!!!

pisze że system plików nie wspierany, dodam iż na na partycji ukrytej jest system NTFS, i na przenośnym dysku na którym jest obraz systemu również ten sam system plików w czym jest problem ? czy partycja ukryta jest jakoś zabezpieczona ? jak mam przywrócić system ?