Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vista Home Premium - HISTORIA PRZEGLĄDANYCH STRON itp ...- SPOSOBY JEJ USUNIĘCIA

paczeko 11 Paź 2012 21:08 1272 5
  • #1 11 Paź 2012 21:08
    paczeko
    Poziom 9  

Witam wszystkich, mam taki problem: z mojego lapka będą korzystały prócz mnie jeszcze inne osoby - chce teraz założyć konta, instaluje programy, porządkuje zabezpieczam i czyszczę... No i właśnie jak się przypiąłem do tego zabezpieczania i czyszczenia to okazało się, że możliwy jest podgląd pod moje ukryte pliki. I historię korzystania z komputera. Tzn. np w katalogu C:\Users\zzzzzz\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player\#SharedObjects\3NKPS63Y znalazłem historię odwiedzanych stron w postaci katalogów o ich tytułach

W programie graficznym Picassa lub innym graficznym (ale też w innych np. w Firefoksie i IE ) w zakładce zapisz jako jest około 20 ścieżek do otwieranych/zapisywanych(?) plików. Wygląda to tak, że jak otwieram plik html FF i chce go zapisać to w "zapisz jako" pokazują się ścieżki do plików html (historyczne i aktualne) a jak np obrazek *.jpg to ścieżki do jpg - ów.

W folderze "WYSZUKIWANIA" są odnośniki katalogi "ostatnio używane pliki"
    i "ostatnio zmienione" gdzie są odnośniki do plików.

Czy jest opcja by się to nie zapisywało.

Czyszczenie przez windowsowe "Oczyszczanie dysku" i przeglądarkowe historii i cache nic nie dało. Ktoś ma jakieś sposoby? Gdzie ta historia/lista może być zapisana ? Nawet nie myślałem, że tyle śladów pozostaje w systemie :)

Jak ma się sprawa zabezpieczenia katalogów hasłem bez możliwości podejrzenia?

0 5
  • #2 11 Paź 2012 21:28
    Kempas
    Poziom 16  

Nie wiem czy to pomoże ale, w IE w opcje internetowe możesz zaznaczyć aby nie pamiętał historii, podobnie w FF w Opcje - Prywatność - również możesz ustawiać aby nie pamiętał historii.
    Są programy do zabezpieczenia hasłem, poszukaj w google.

0
  • #3 11 Paź 2012 21:51
    artaa
    Poziom 43  

CCleaner tego nie czyści?

0
  • #4 11 Paź 2012 21:59
    paczeko
    Poziom 9  

Dzięki, ale ten sposób znam i na mój kłopot nie pomaga - w "zapisz jako "jak kliknie się mały trójkącik przy nazwie wyskakuje lista plików. Tych z które otwierałem czy raczej które kiedyś zapisałem... Wraz ze ścieżkami do katalogów w których się znajdują lub znajdowały - jeśli były skasowane. Nawet jeśli są ukryte. Myślę że to chyba raczej problem windy, jakiejś opcji do zaznaczenia lub odznaczenia :|

c_clener ? jeszcze nie używałem tego programu - a nie chcę coś "zdziabać" w Viście.

0
  • #5 12 Paź 2012 08:16
    artaa
    Poziom 43  

W Viście już nic bardziej się "zdziabać" nie da... ;-)
    Zainstaluj CC i sprawdź.

0
  • #6 12 Paź 2012 18:45
    paczeko
    Poziom 9  

już ściągam... Na tą chwilę zrobiłem skan programem TuneUpPortable ale nic nie pomogło - znalazł oczywiście błędy w systemie, naprawił, szybciej chodzi ale historii plików ze ścieżkami do katalogów nie wykasował :(

0