Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak skleić zderzak? Opel Astra II. Czy można dokupić plastikowe detale?

29 Jan 2005 10:15 43726 10
  • Level 12  
    Witam.Wczoraj wszedłem w kolizję z psem,w wyniku czego pekł mi zderzak (Opel Astra II).Czy jest możliwość sklejenia go,jak to zrobić czym kleić,czy to jest trwały sposób czy sa nowsze techniki naprawy pękniętych cześci.
    Przy czym chciałbym zaoszczędzić malowania zderzaka,pęknięcie nie jest takie duże myślałem ze może dałoby się to zrobić od tej częsci tylnej niewidocznej.

Ponadto w wyniku tego zderzenia pękło kilka częsci plastikowych i sam nie wiem czy takie detale da sie dokupić czy raczej będzie problem.Szczerze mówiąc nie wiem jak określić,nazwać te czesci stąd mam problem z wpisaniem ich do wyszukiwarki.

Chodzi o coś w kształcie trójkata pod spodem zderzaka to co maskuje przed zachlapaniem sterownik po lewej częsci zderzaka,zresztą po prawej wystepuje podobny element.Co to jest jak to nazwac.

Poza tym pekła osłonka która jest jakby przedłuzeniem nadkola ona również maskuje przed zachlapaniem ten sterownik po lewej stronie zderzaka.Jak okreslic te czesc.

Pozdrawiam,
    Kamil
  • TermopastyTermopasty
  • Level 23  
    Witam. Zderzak jak najbardziej da sie pokleic. Proponuje uzyć zywicy epoksydowej i włókna szklanego. Włókno macza się w żywicy i przukleja w miejsce pęknięcia, od tyłu zderzaka oczywiscie czyli tak jak chcesz. Miejsce przyklejenia włókna trzeba oczyscic papierem sciernym i dobrze odtłuścić rozpuszczalnikiem. Co do tych elementów to nie wiem :)

Pozdrawiam...
  • TermopastyTermopasty
  • Level 12  
    Najlepiej zderzak zawieść do warsztatu gdzie spawają plastik ale jeśli chciałbys pobawić się z tym sam proponuję skleić zderzak klejem do szyb samochodowych dosyć długo schnie.(zaecane jest pozostawienie na 12 godzin) Miejsce pęknięcia jeszcze bym wzmocnił kawałkiem cieńkiej
    blaszki będzie mocniejsze. A te różne osłony o których piszesz powinieneś poszukac na jakiejś giełdzie z uzywanymi częściami. napewno znajdziesz
  • Level 11  
    klejenie oryginalnych zderzakow za pomoca zywicy poliestrowej jest problemem. nie jest to bowiem dobre rozwiazanie. zywica ma tendencje do odparzania sie od takich plastikow. lepiej bedzie zatem zastosowac jakies kleje polimerowe albo moze faktycznie cos w stylu kleju do szyb bo jest on na bazie silikonow (o ile dobrze mysle) a co za tym idzie bedzie elastyczny w przeciwienstwie do zywicy

tez oczywiscie trzeba uprzednio oczyscic papierem sciernym i odtluscic porzadnie

wszystko zalezy jednak od uszkodzenia. bo jak jakies wieksze to polecalbynm raczej faktycznie spawanie zderzaka w zakladzie jednak jest to drogawa operacja
  • Level 11  
    najlepiej bedzie pojechac do warsztatu gdzie spawaja plastik oni zrobia to dokladnie i dobrze! chociaz samemu mozesz sie pobawic w klejenie zderzaka ale jaki klej nie doradze!! a te czesci (oslonki) podjedz do serwisu i zapytaj czy maja!!
  • Level 22  
    peknieta miejsce oczysc dokladnie.rozgrzej suszarka warsztatowa szczeline pekniecia przyloz cienki kawalek plastiku i rozgrzej to wszystko mocno,rozprowadz po szczelinie w miare rowno.jak zastygnie przytrzyj papierem do rownego.
  • Level 24  
    Ja staram się najpierw dobrać odpowiedni rodzaj plastiku (tzn tak sam jak zderzak) Czyszczę szczelinę, el szlifuję do równości docinam brakujący el z plastiku i starą lutownicą kolbową wspawuję to w zderzak. Efekt murowany trzyma jak orginał jeśli się to starannie zrobi, później papierek ew. odrobina szpachelki (nie wymagana po urzyciu papieru wodnego 2000 znaren/cm^2). Podkładzin na plastik i lakierek. Zderzak jak nówka:)
  • Level 14  
    Najlepiej jak powiedział Pfemek ,tylko żywicę nakładaj pędzelkiem na błotnik i ceratkę szklaną ,kiedyś takie zestawy były w sklepach motoryzacyjnych.Drobne plastyki też można skleić klejem do plastyku twardego.
  • Level 18  
    sa tez firmy ktore spawaja plastik
  • Level 21  
    Witam.
    Uważam,iż dobry wynik dałoby połączenie sposobu Pfemka oraz Herosesa.
    Ciekawy wynik może dać też metoda krzysztofa7, który klejąc zderzak proponuje żywicę nakładac na błotnik. :D
  • Level 14  
    Proponował bym ci najpierw zidentyfikować tworzywo z którego jest zrobiony zderzak. Dopiero wtedy możesz przyjąć jakąś z wcześniej napisanych metod. Każda z wymienionych metod jest dobra, wszystko zależy z jakim plastikiem mamy do czynienia. Jesli są to tworzywa termo plastyczne winidur, polietylen, polistyren,PCV,PET, zalecane jest spawanie poprzez użycie takiego samego materiału do spawania jak materiał spawany efekt 100%, po oszlifowaniu i nałożeniu szpachli, lakieru jak nowy. W przypadku tworzw chemo utwardzalnych, stosuje sie łatki z włókna szklanego nasączonego żywicami, poprzez nakładanie kilku warstw na oszlifowaną i oczyszczoną powierzchnię, można zastosować różnego rodzaju wzmocnienia, z blaszki, drucika, gwożdzika, co kto da tym wzmocni pęknięcie, oszlifować szpachla i do lakiernika.

slawo1