Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie automatyczne rolet- czy to wypali i jak?

kubalek95 11 Oct 2012 22:47 3099 5
 • #1
  kubalek95
  Level 12  
  Witam
  Ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia u siebie w domu zdalnego sterowania rolet wewnętrznych materiałowych. W internecie znalazłem kilka poradników jak to zrobić, do rolet mocujemy odblokwane serwo modelarskie i podłączemy do sterowania. Teraz pojawia się problem- STEROWANIE. Dawno temu kupiłem na allegro sterowanie zamka centralnego do BMW (2 kluczyki+ sterowanie z kabelkami) niestety gość który odrabiał klucze spaprał sprawę i źle dorobił 2 klucze. Zestaw ten leży u mnie do dziś i jest nieużywany. Teraz moje pytanie- czy jest możliwe, żeby to serwo które będzie kręciło roletą może być sterowane tym zestawem? Np. przyciskiem otwierania drzwi rolety zjeżdżają w dół, a zamkykania jadą w górę. Jeżeli tak to jak to wszystko podłączyć? Zdjęcia Sterownika poniżej


  Sterowanie automatyczne rolet- czy to wypali i jak? Sterowanie automatyczne rolet- czy to wypali i jak? Sterowanie automatyczne rolet- czy to wypali i jak?
 • #2
  darek4455
  Level 20  
  Samemu można to w bardzo prosty sposób zrobić. Wystarczy jakiś prosty mostek H i do tego uC i gotowe , a jeśli nie umiesz programować to można to mechanicznie rozwiązać tylko w tedy jakoś mi sie nie widzi sterowanie tym np. z pilota. Kiedyś też widziałem taki kit i myślę że dla ciebie to by było najlepsze rozwiązanie.
 • #3
  kubalek95
  Level 12  
  Dziękuję za odpowiedź, ale szczerze powiedziawszy wciąż nie mam pojęcia czy dam radę sterować roletami za pomocą posiadanego przeze mnie zestawu. Jeżeli tak to w jaki sposób i jak to podłączyć.
  Z góry dziękuję za pomoc
  Pozdrawiam
 • #4
  bartek_p
  Level 31  
  To jest tylko radiolinia tak na prawdę, można nią sterować wszystkim czym się chce, tyle że trzeba dołożyć jakieś elementy zewnętrzne. W najprostszej wersji jakiś przekaźnik czasowy.
 • #5
  kubalek95
  Level 12  
  Zna ktoś dobrze niemiecki i może mi powiedzieć co do czego podłączyć żeby hulało? Nie wiem czy w moim przypadku przekaźnik czasowy będzie potrzebny, aby roleta zjechała w dół będę np. cały czas trzymał przycisk otwierania.
 • #6
  bartek_p
  Level 31  
  Ten sterownik nie podaje impulsu tak długo jak naciskasz, tylko 1,5s lub 5s tak mi się przynajmniej wydaje.
  Potrzebujesz chociaż jakieś krańcówki które wyłączą silnik jak roleta zjedzie w skrajne położenie.
  To już lepiej kupić jakąś prostą radiolinie z regulowanym czasem działania, ale to i tak półśrodki